Medicine zamiast Reportera

Do końca wakacji zniknie 50 placówek Reportera. W ich miejsce wejdzie marka Medicine.
Środa
07.08.2013
Spółka Brandbq chce rozwijać nowy koncept kosztem innej znanej marki.
 

Krzysztof Bajołek, prezes spółki Brandbq, to jedna z najbardziej znaczących postaci na polskim rynku odzieżowym. To jemu zawdzięczamy powstanie takich marek jak House, Mohito czy Reporter. Dziś milioner rusza z kolejnym projektem – co roku chce otwierać 10 salonów pod szyldem Medicine. Grupa docelowa to kobiety i mężczyźni w przedziale wiekowym 25-30 lat, poszukujący wygodnych ubrań, zarówno do pracy, jak i do domu.

- Koncept odzieżowy Medicine powstał z potrzeby stworzenia czegoś, co pozwoli nam lepiej realizować kreatywne pomysły naszych projektantów oraz zapewni większe możliwości rozwoju. Chcemy mocno wyróżnić się na rynku i zainteresować klientów. Chcemy powołać do życia charakterystyczny brand na polskim rynku odzieżowym – wyjaśniał Krzysztof Bajołek w rozmowie z portalem Retailnet.

Szef Brandbq do tego stopnia wierzy w nowy koncept, że chce, by zastąpił on znaczną część istniejących dotąd punktów Reportera. Jeszcze do końca wakacji szyld zmieni aż 50 placówek tej sieci, tylko kilkanaście pozostanie pod logo Reportera. A przecież to właśnie markę Reporter w 2009 roku Bajołek wyciągnął znad krawędzi bankructwa, odkupując ją od syndyka jako część upadającej spółki i inwestując w jej rozwój.

Intensywnie rozwija się też inna sztandarowa marka stworzona przez Bajołka – platforma handlu internetowego Answear.com. Działająca od 2,5 roku spółka wielkimi krokami zbliża się do momentu osiągnięcia punktu rentowności, czyli chwili, gdy przychody ze sprzedaży zaczną pokrywać koszty jej utrzymania. Doczekała się też przekraczającej 0,5 mln liczby miesięcznych użytkowników. Niezłe wyniki Answear.com zainteresowały fundusz MCI Management, który postanowił zakupić udziały w spółce, z myślą o stworzeniu z niej giganta europejskiego e-commerce.

(gum)


POPULARNE NA FORUM

Zarobić na stylu

I like your post. It really useful with me. Thanks for sharing these useful information! - spotify web player

40 wypowiedzi
ostatnia 18.07.2018
Odzież męska - jeansy

This really interesting post. Thanks for sharing! - hotmail login

18 wypowiedzi
ostatnia 18.07.2018
Odzież męska - jeansy

Ja mam 2-3 wytypowane modele, konkretny rozmiar i po prostu poluję na okazje online (szukając po nazwie + rabat, promocja, zniżka itp.)

18 wypowiedzi
ostatnia 16.07.2018
Bershka w franczyzie

I want to encourage that you continue your great writing, have a nice day! Wifi hacking apk

2 wypowiedzi
ostatnia 14.07.2018
Hurtownik - opinie

ja mogę polecić hurtownię odzieży Beta Plus: https://www.hurt-odziez.pl/kontakt. Tanio, sprawna obsługa i szybka dostawa.

12 wypowiedzi
ostatnia 13.07.2018
Czy warto otworzyć sklep odżieżowy??

Oczywiście że warto, ale należy pamiętać że kluczem do sukcesu jest dobra hurtownia odzieży, która musi mieć towar dobrej jakości w modnych fasonach i dobrych cenach...

69 wypowiedzi
ostatnia 13.07.2018
Jak założyć sklep z odzieżą

Do otwarcia sklepu internetowe z odzieżą niezbędne jest kilka elementów. 1. Dobra platforma sprzedażowa okraszona atrakcyjną grafiką 2. Dobra hurtownia odzieży...

21 wypowiedzi
ostatnia 13.07.2018
Medicine zamiast Reportera

Medicin ściąga towar z Indii, zapewne nie dla wyjątkowych tkanin i wykonania tylko leci po kosztach. Kupiłam spodnie, które nawet po praniach farbują skórę, dziwnie...

4 wypowiedzi
ostatnia 11.07.2018