Setna Małpka Express została otwarta w Poznaniu przy ul. Fredry. To 21. sklep w stolicy Wielkopolski.
Czwartek
08.08.2013
W Polsce działa już ponad 100 sklepów pod szyldem Małpka Express. Do końca roku ma być ich dwa razy więcej.
 

Po ponad roku od rynkowego debiutu ekspansja Małpki Express nabrała tempa. Pod szyldem z czerwonym logo marki działa w naszym kraju już 116 placówek. Najwięcej z nich, a dokładnie 28, działa w województwie wielkopolskim, gdzie mieście się centrala firmy. Tylko w lipcu zostało otwartych 15 nowych sklepów, a w sierpniu spółka planuje uruchomienie kolejnych kilkunastu. Do końca roku sieć planuje podwojenie liczby punktów i osiągnięcie liczby 200 placówek.

- W ciągu roku udało nam się stworzyć dynamicznie rozwijającą się sieć sklepów spożywczych małego i średniego formatu – mówi Maciej Szturemski, prezes zarządu spółki Małpka. - Zyskaliśmy grono stałych klientów, które ciągle rośnie. Monitorujemy ich potrzeby i szybko na nie reagujemy, przez co do oferty usług dostępnych w naszych sklepach dołączają kolejne rozwiązania. W drugim półroczu także planujemy kilka nowości w asortymencie oraz dodatkowych usługach.

Sklepy Małpka Express prowadzone są na zasadach systemu partnerskiego. Franczyzobiorca prowadzący sklep zobowiązany jest jedynie do zakupu kasy fiskalnej oraz pokrycia kosztów związanych z otrzymaniem pozwolenia na sprzedaż alkoholu. W zamian dostaje od firmy nowocześnie wyposażoną placówkę handlową, profesjonalne wsparcie techniczne i marketingowe oraz gwarantowane miesięczne wynagrodzenie z dodatkowymi premiami motywacyjnymi.

- Czynności związanych z prowadzeniem sklepu jest wiele, natomiast żaden partner sieci nie pozostaje z nimi sam – mówi Patrycja Cukras, właścicielka pierwszego sklepu partnerskiego Małpka Express zlokalizowanego w Szczecinie. - Jeszcze przed otwarciem sklepu można liczyć na pomoc centrali oraz wsparcie partnerów regionalnych. Dbają oni o znalezienie optymalnej lokalizacji, przygotowują lokal do otwarcia. W ramach przygotowania do prowadzenia sklepu, centrala zapewnia pakiet szkoleń. Dotyczą one kwestii sprzedażowych, handlowych, finansowych oraz informatycznych.

(boa)


Bolesław Adamiec, dziennikarz
Bolesław Adamiec
dziennikarz

NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Jaki biznes się opłaci w 2018? /01.12.2017

Sprawdziliśmy, w jaki biznes warto zainwestować w nadchodzącym roku. Tłumaczymy, jak otworzyć i z sukcesem prowadzić spaghetterię, sklep z bielizną, pączkarnię, agencję Mikołajów, park trampolin oraz firmę sprzedającą kosze prezentowe. Opisujemy też sprawdzone franczyzy z branży usługowej. Radzimy, jak przeprowadzić remanent w firmie.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.