Zwracamy uwagę, by poszczególne biura nie powstawały zbyt blisko siebie, a agenci nie stawali się dla siebie konkurencją.
Dawid Modro, prezes zarządu MultiTłumaczenia.pl
Poniedziałek
19.08.2013
O przyczynach wzrostu zainteresowania usługami translatorskimi opowiada Dawid Modro, prezes zarządu MultiTłumaczenia.pl.
 

W ubiegłym roku wartość rynku tłumaczeń wzrosła o 12 proc., podobnie ma być w tym roku. Co wpływa na taką popularność usług translatorskich?
Rzeczywiście, rynek tłumaczeń prężnie się rozwija, a kurczy jedynie dla tych, którzy nierzetelnie podchodzą do swojej pracy. W naszej ocenie zapotrzebowanie na tłumaczenia nieustannie wzrasta, co obserwujemy na podstawie rosnącej liczby zleceń. Wiele osób wyjeżdżających za granicę potrzebuje tłumaczeń przeróżnych dokumentów, które będą niezbędne do rozpoczęcia życia w nowym kraju. Z usług biur tłumaczeń korzystają również firmy, które współpracują z zagranicznymi kontrahentami oraz urzędy, sądy i inne instytucje państwowe, które muszą dysponować dokumentami tłumaczonymi przez wykwalifikowanych tłumaczy. Nie brakuje również tłumaczeń zwykłych, tu przeważają teksty na strony internetowe, które tłumaczone są na wiele języków. Coraz częściej spotykamy się również z przekładami na języki rzadkie lub egzotyczne, na przykład chiński i arabski.

Popularność usług translatorskich ma wymierne przełożenie na rozwój sieci MultiTłumaczenia.pl, w której działa dziś ponad 140 punktów partnerskich. Jakie są dalsze plany rozwojowe?
Naszym celem jest otwarcie 300 punktów partnerskich, które będą obsługiwać klientów na terenie całego kraju. Do końca tego roku planujemy przekroczyć liczbę 200 punktów partnerskich, natomiast w przyszłym – życzylibyśmy sobie podpisać umowy z kolejną setką agentów. Działalność MultiTłumaczenia.pl nie ogranicza się do konkretnego województwa czy regionu. Naszych franczyzobiorców szukamy na terenie całego kraju. Zwracamy jedynie uwagę na to, by poszczególne punkty nie powstawały zbyt blisko siebie, a agenci nie stawali się dla siebie konkurencją.

Kto może zostać franczyzobiorcą sieci MultiTłumaczenia.pl?
Naszymi franczyzobiorcami są osoby, które już prowadzą działalność gospodarczą, a pośrednictwo w sprzedaży usług tłumaczeniowych jest dla nich działalnością dodatkową i uzupełniającą pozostałe usługi. Dostęp do naszego systemu obsługi i rozliczania zleceń jest całkowicie darmowy. Prowadzenie naszego punktu nie wiąże się więc z żadnymi dodatkowymi kosztami.Naszym agentom gwarantujemy również darmowe przeszkolenie w zakresie produktów (usług tłumaczeniowych) oraz wsparcie merytoryczne i techniczne przez cały okres współpracy. Cyklicznie oferujemy również bezpłatne szkolenia w terenie.

Rozmawiała (mak)


POPULARNE NA FORUM

Gdzie kupić meble do warsztatu?

Moim zdaniem mówiąc o wyposażeniu warsztatu, warto pomyśleć także o takich produktach, jak spreżarki. Duży ich wybór znajdziemy w ofercie Almig...

56 wypowiedzi
ostatnia 20.04.2018
Pralnia: Czysty zysk

Bardzo dobre pytanie, i moim zdaniem super sprawa jesli cheszto zrobić w duzy miescie to nawet takie coś jak Extra Clean - usługi porządkowe sie utrzyma

3 wypowiedzi
ostatnia 19.04.2018
Biznes na spółkę z franczyzodawcą

magazyny samoobsługowe to świetna sprawa, szukam teraz czegoś w Krakowie, może ktoś coś? :)

1 wypowiedzi
ostatnia 19.04.2018
Drukują i zarabiają

Świetna sprawa, jeśli szukacie akcesoriów do drukarek to polecam zajrzeć tutaj: Raf Tech - tusze do drukarek mają świetną ofertę i warto z nimi wejść we współpracę.

8 wypowiedzi
ostatnia 16.04.2018
Fotografia ślubna

Jeśli chodzi o sprawy ślubne to polecam zainteresować się takim czymś jak agencje ślubne ja np polecam tą: http://mr-mrs.com.pl/ , są bardzo dobrzy w tym co robią i...

2 wypowiedzi
ostatnia 12.04.2018
Sprzedaż zaproszeń ślubnych - czy to się opłaca?

http://stronawesela.pl

16 wypowiedzi
ostatnia 12.04.2018
Sprzedaż zaproszeń ślubnych - czy to się opłaca?

Zawsze można odsprzedawać gotowe zaproszenia: https://stronawesela.pl/ ma taką opcje szukasz klientów dostajesz rabat partnera np 15% i to twój zarobek.

16 wypowiedzi
ostatnia 12.04.2018
Fotografia ślubna

Cześć, czy ktoś z Was ma doświadczenie w fotografii ślubnej? Czy jest to opłacalny biznes? Zainspirowałam się pięknym zdjęciami i chciałabym też działać w tym...

2 wypowiedzi
ostatnia 10.04.2018
zobacz więcej na forum