12.08.2013

Policzą zyski na Ukrainie

Szkoła Matematyki 2plus2 otwiera pierwszą placówkę zagraniczną.

Swoją wiedzę z zakresu matematyki od września będą mogły poszerzyć dzieci z Dniepropietrowska na Ukrainie. Pierwszym zagranicznym franczyzobiorcą została Yuliya Nekhay, która właśnie prowadzi prace przygotowawcze związane z uruchomieniem placówki.

Nauczycielka i uczeń w szkole Matematyki 2plus2 Fot. Szkoła Matematyki 2 plus2

Szkoły Matematyki 2plus2 realizują program nauczania opracowany specjalnie na potrzeby sieci

- Zanim zdecydowaliśmy się na ekspansję zagraniczną przeprowadziliśmy dokładne badania, które pomogły nam znaleźć rynki, gdzie nasz koncept może odnieść sukces. Wybór padł na Ukrainę, gdzie właśnie otwieramy pierwszą szkołę oraz na Czechy, gdzie ciągle poszukujemy odpowiedniego franczyzobiorcy. Te kraje są bardzo podobne do Polski pod względem poziomu edukacji, jednocześnie rynek korepetycji nie jest tak rozwinięty jak w Europie Zachodniej, czy Azji – mówi Marcin Kruszyński, dyrektor Grupy Edukacyjnej 2BLC, rozwijającej sieć Szkół Matematyki 2 plus 2.

W Polsce sieć Szkół Matematyki 2plus2 liczy 20 placówek, z których 17 prowadzą partnerzy.
- Nasz koncept cieszy się sporym zainteresowaniem franczyzobiorców, ale nie każdy nadaje się do prowadzenia takiego biznesu. Osoba, która będzie prowadziła szkołę, oprócz zdolności kierowniczych, musi mieć również świetny kontakt z dziećmi oraz ich rodzicami. Bardzo często to właśnie franczyzobiorca przekonuje rodziców do zapisania swoich pociech na nasze zajęcia, rozwiewa ich wszelkie wątpliwości – dodaje dyrektor Grupy Edukacyjnej 2BLC.

Szkoły Matematyki 2plus2 realizują program nauczania opracowany specjalnie na potrzeby sieci. Obecnie prowadzone są prace nad Zbiorem Zadań 2plus2, który będzie obowiązywał we wszystkich placówkach sieci. Franczyzobiorcy otrzymują wyłączność terytorialną, przechodzą szereg szkoleń obejmujących zagadnienia związane z zarządzaniem szkołą. Inwestycja powinna zamknąć się w 8 tys. zł.

(mak)