Vistula i Wólczanka wchodzą we franczyzę

W 2012 roku rynek odzieżowy wzrósł o ponad 2 proc. i jest obecnie wart blisko 29 mld zł.
Czwartek
15.08.2013
Pierwsze umowy są już podpisane. Partnerzy mogą liczyć na prowizje rzędu 30 proc.
 

- Oferta franczyzowa została przygotowana z myślą o potencjalnych franczyzobiorcach i jest odpowiedzią na duże zainteresowanie z ich strony. Jest to dopiero początek budowy sieci franczyzowej w Vistula Group, ale widzimy w nim duży potencjał. Pierwsza umowa została już podpisana, a salon franczyzowy niebawem zostanie otwarty w Galerii Trzy Korony w Nowym Sączu – mówi mówi Radosław Jakociuk, wiceprezes zarządu Vistula Group.

Strategia rozwoju zakłada, że placówki franczyzowe obu marek otwierane będą w miastach, gdzie dotąd nie było sklepów pod tymi szyldami.
- Butiki Wólczanka mogą powstać w miejscowościach powyżej 50 tys. mieszkańców, a salony Vistula - w tych powyżej 80 tys. Oczywiście każda lokalizacja będzie indywidualnie rozpatrywana pod względem jej atrakcyjności – zapowiada franczyzodawca.

Jak dowiedział się portal Franchising.pl, na liście priorytetowych lokalizacji znalazły się Elbląg, Ostrów Wielkopolski, Słupsk, Włocławek, Jelenia Góra i Grudziądz – to tam w pierwszej kolejności poszukiwani będą franczyzobiorcy.

Współpraca z Vistula Group będzie oparta na modelu sprzedaży depozytowej. Towar dostępny w placówkach partnerskich pozostanie własnością licencjodawcy aż do momentu sprzedaży klientowi. Partnerzy wynagradzani będą zaś prowizją od sprzedaży.

- Franczyzobiorca może liczyć na prowizję rzędu 30 proc. Warunki współpracy ustalamy każdorazowo podczas indywidualnych negocjacji. Każdą umowę rozpatrujemy jednostkowo, przez pryzmat skali projektu i kosztów inwestycji – zapowiada Radosław Jakociuk.

(gum)


NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Firma z napędem elektrycznym /14.06.2018

O planach rozwoju sieci salonów sprzedaży jednośladów elektrycznych i hybrydowych opowiada Jakub Czarny, prezes Scoopper.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.