Zamykają i otwierają

Grupa Redan zarządza ponad 500 sklepami sprzedającymi ubrania marki Top Secret, Troll i Drywash oraz dyskontami odzieżowymi TextilMarket.
Niedziela
18.08.2013
Z rynku znikają sklepy własne Top Secret. Ich miejsce zajmują sklepy franczyzowe.
 

Strategię wymiany placówek własnych na sklepy prowadzone przez franczyzobiorców właściciel odzieżowej sieci Top Secret wprowadził pod koniec ubiegłego roku. W pierwszym półroczu z rynku zniknęło 12 nierentownych sklepów własnych, a 14 kolejnych przekazano w ręce franczyzobiorców. Bogusz Kruszyński, wiceprezes Grupy Redan, zapowiada, że do końca tego roku z sieci zniknie jeszcze co najmniej 5 sklepów własnych, a sieć Top Secret będzie liczyła około 20 sklepów.

Zmiana strategii rozwoju sieci i nacisk na franczyzę to sposób Grupy Redan na wyjście z kłopotów finansowych, w jakich firma jest od kilku dobrych lat. Pod koniec lipca Grupa osiągnęła porozumienie z finansującymi ją instytucjami w sprawie zmian zasad spłaty kredytów. Sięgające ponad 61 mln zł zadłużenie zostanie spłacone w ratach do końca 2018 roku.
- Większe raty będą przypadały na lata 2015-2018, kiedy to nasza kondycja finansowa będzie znacznie lepsza – mówi Bogusz Kruszyński, wiceprezes zarządu Redan.

W lipcu Grupa Redan osiągnęła lekki wzrost sprzedaży, ale jego głównym motorem była sieć dyskontowa Textil Market, która w lipcu miała ponad 18 mln zł obrotów (7 proc. więcej niż w lipcu ubiegłego roku). od stycznia do lipca tego roku klienci zostawili w Textil Marketach 124 mln zł, czyli 5 proc. więcej niż przed rokiem. Sklepy Top Secret i pozostałe marki modowe Grupy Redan (Troll, Drywash) nie radziły sobie już tak dobrze i w lipcu zanotowały 1 proc. spadek obrotów sprzedając ubrania za 16,7 mln zł. Dużo lepiej sytuacja wygląda z perspektywy pierwszych siedmiu miesięcy tego roku, kiedy to sprzedaż marek modowych wzrosła o 10 proc. r/r i przyniosła firmie 119,6 mln zł.

(mak)


POPULARNE NA FORUM

Sklep z bielizną w dużej galerii - opłaca się?

Z tego co widzę to żona bieliznę zamawia w sieci, głównie tutaj https://ekskluzywna.pl/ Moim zdaniem coraz więcej biznesów będzie przenosić się do internetu, bo jest...

14 wypowiedzi
ostatnia 19.07.2018
Zarobić na stylu

I like your post. It really useful with me. Thanks for sharing these useful information! - spotify web player

40 wypowiedzi
ostatnia 18.07.2018
Odzież męska - jeansy

This really interesting post. Thanks for sharing! - hotmail login

18 wypowiedzi
ostatnia 18.07.2018
Odzież męska - jeansy

Ja mam 2-3 wytypowane modele, konkretny rozmiar i po prostu poluję na okazje online (szukając po nazwie + rabat, promocja, zniżka itp.)

18 wypowiedzi
ostatnia 16.07.2018
Bershka w franczyzie

I want to encourage that you continue your great writing, have a nice day! Wifi hacking apk

2 wypowiedzi
ostatnia 14.07.2018
Hurtownik - opinie

ja mogę polecić hurtownię odzieży Beta Plus: https://www.hurt-odziez.pl/kontakt. Tanio, sprawna obsługa i szybka dostawa.

12 wypowiedzi
ostatnia 13.07.2018
Czy warto otworzyć sklep odżieżowy??

Oczywiście że warto, ale należy pamiętać że kluczem do sukcesu jest dobra hurtownia odzieży, która musi mieć towar dobrej jakości w modnych fasonach i dobrych cenach...

69 wypowiedzi
ostatnia 13.07.2018
Jak założyć sklep z odzieżą

Do otwarcia sklepu internetowe z odzieżą niezbędne jest kilka elementów. 1. Dobra platforma sprzedażowa okraszona atrakcyjną grafiką 2. Dobra hurtownia odzieży...

21 wypowiedzi
ostatnia 13.07.2018