W II kwartale roku kalendarzowego (który w spółce oznacza I kwartał roku obrotowego) Komputronikowi udało się zwiększyć przychody ze sprzedaży o ponad 62 proc. do 358 mln zł. Zysk operacyjny sięgnął 3,5 mln zł, a zysk netto – 1,65 mln zł.
Sobota
24.08.2013
Otwarty Megastore, bliska współpraca z Media Expert i dobry wynik finansowy – to bilans pierwszego półrocza w spółce.
 

Zajmujący się hurtową i detaliczną sprzedażą sprzętu komputerowego Komputronik ma za sobą dobre miesiące. Od kwietnia do końca czerwca,czyli w kwartale zwyczajowo kiepskim dla branży, spółce udało się nie tylko poprawić wyniki finansowe, ale i zrealizować kilka ważnych planów.

Jednym z nich było otwarcie pierwszego wielkopowierzchniowego sklepu pod szyldem Komputronik Megastore. Placówka uruchomiona w warszawskim CH Jupiter na powierzchni 2 tys. m2 spotkała się ze sporym zainteresowaniem ze strony klientów. Zarząd już zapowiada kolejne otwarcia – najbliższe ma mieć miejsce w Poznaniu.

Choć format Megastore nie będzie dostępny dla franczyzobiorców, to Komputronik cały czas szuka partnerów chcących otwierać tradycyjne sklepy. W tej chwili pod marką Komputronik działa już w całej Polsce blisko 200 sklepów. Większość z nich prowadzą biorcy licencji.

Komputronik podpisał też strategiczną umowę o współpracy ze spółką Terg, do której należy sieć elektromarketów Media Expert. Cele: realizacja wspólnych zakupów, zacieśnienie współpracy ze strategicznymi dostawcami oraz wymiana doświadczeń związanych z obsługą klientów. Powstała w ten sposób grupa handlowa będzie największym w Polsce sprzedawcą elektroniki.

- Wspólnie będziemy tworzyć grupę handlową, która bez wątpienia będzie największym graczem w kluczowych obszarach nowoczesnych produktów elektronicznych. To pozwoli usprawnić i zwiększyć efektywność negocjacji handlowych z dostawcami. Zamierzamy także promować nowe kategorie produktów, niedostępne jeszcze na naszym rynku, co pozwoli na uzyskanie wyższych wskaźników rentowności w wielu grupach produktowych – mówi Wojciech Buczkowski, prezes zarządu Komputronika.

(gum)


POPULARNE NA FORUM

Telekomunikacja Polska szuka partnera

To może być ciekawa opcja. ___________________________ http://pracelicencjackiepsychologia.edu.pl/

2 wypowiedzi
ostatnia 11.05.2018
Play rośnie w oczach

Do tego sami mają naprawdę dobre oferty. Księgowa Kraków

4 wypowiedzi
ostatnia 10.05.2018
Play rośnie w oczach

Play całkiem dobrze sobie radzi z konkurencją :) [url=http://rozliczamfirme.pl/doradca-podatkowy-krakow/][color=#333333]księgowa Kraków[/color][/url]

4 wypowiedzi
ostatnia 10.05.2018
Oferta Współpracy. Franczyza Monument9 Akcesoria i telefony GSM

This post helps me to understand the topic more clearly and I think it will also help every readers happy wheels

3 wypowiedzi
ostatnia 08.05.2018
Oferta Współpracy. Franczyza Monument9 Akcesoria i telefony GSM

This post helps me to understand the topic more clearly and I think it will also help every readers happy wheels

3 wypowiedzi
ostatnia 08.05.2018
Salon Play - oplacalność, doświadczenia

That's a good style, friend! Try yourself as a creative writer.You can definitely earn something! color switch

10 wypowiedzi
ostatnia 04.05.2018
Play ma plan

Superb website and I wanted to post a note to let you understand, "Great job"! I am glad I found this site. Your blog site has introduced me the majority of the strategies...

4 wypowiedzi
ostatnia 29.04.2018
Salon Play - oplacalność, doświadczenia

Proponuje skontaktować się z takimi firmami jak krismilton lub play4mix lub innymi. Rzecznik prasowy Play`a raczej nic nie pomoże w tej kwestii. Read manga online for free...

10 wypowiedzi
ostatnia 29.04.2018