Duka wejdzie we franczyzę

Nowy właściciel DUKI, Grupa Grass, chce kontynuować rozwój sieci. Będzie również inwestować w niedawno uruchomiony koncept Kitchen Life.
Poniedziałek
26.08.2013
Nowy właściciel marki posiadającej w ofercie akcesoria kuchenne zapowiada sprzedaż licencji na biznes.
 

- Tak, rozważamy model franchisingowy. Po podpisaniu ostatecznej umowy z nowym właścicielem, przygotujemy szczegółowe informacje dotyczące strategii rozwoju Duka na kolejne lata – taką deklarację uzyskaliśmy od Teresy Szynkiewicz, dyrektor zarządzającej Duka Polska.

Pod szyldem Duka działa obecnie 29 sklepów z artykułami skierowanymi dla miłośników gotowania w nowoczesnym stylu. Ich asortyment obejmuje szeroką gamę akcesoriów kuchennych – od porcelany, przez sztućce i szkło stołowe, po oryginalne gadżety.

Dotychczasowy właściciel marki, szwedzka Grupa Bergendahls, oparła strategię rozwoju wyłącznie na placówkach własnych. W sierpniu 2013 roku rynek obiegła informacja, że Szwedzi porozumieli się w sprawie sprzedaży sieci z Grupą Grass, spółce z kapitałem polsko-zagranicznym zrzeszającej marki z kategorii wyposażenia wnętrz. Nowym właścicielem Duki ma zostać specjalnie powołana spółka Dom Deco, poprzez którą Grass chce zarządzać rozwojem sieci.

- Zgodnie z dotychczasowym harmonogramem w najbliższym czasie odbędzie się relokacja sklepu w Galerii Mokotów oraz otwarcie dwóch sklepów: w Galerii Katowickiej i gdyńskim Centrum Riviera - zapowiada Teresa Szynkiewicz.

Niebawem możemy też spodziewać się szczegółowych warunków współpracy franczyzowej. Najpierw jednak transakcję musi zaakceptować Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. To, zdaniem przedstawicieli Duki, ma stać się najpóźniej pod koniec września.

(gum)


POPULARNE NA FORUM

Biznes na wsi

Zapomniałem dodać również is w promieniu 15 km 4 tartaki, producent zrebki i dealer maszyny rolniczych.

2 wypowiedzi
ostatnia 21.09.2018
Biznes na wsi

Witam. Chciałbym się dowiedzieć czy macie jakieś pomysły na biznes na wsi.Dodam że do najbliższego miasta mam 13km(miasteczko 10000mieszkancow)i drugie 33 km ode mnie...

2 wypowiedzi
ostatnia 21.09.2018
Styllodecor - opinie o współpracy

Witam. Również jestem zainteresowany jak wygląda Współpraca z tą firmą. Pozdrawiam

8 wypowiedzi
ostatnia 21.09.2018
Jaki sklep meblowy?

Ja też mam za sobą kilka epizodów z własnoręczną przeróbką mebli, ale jednak niektóre trzeba kupić albo gotowe albo na zamówienie. Nie wyobrażam sobie, bym mój...

185 wypowiedzi
ostatnia 21.09.2018
Handel dla rolnika

Pamiętaj, że najważniejsze jest wyposażenie - dobry sprzęt i ciągniki Renault mam już od wielu lat i nie mogę narzekać.

53 wypowiedzi
ostatnia 20.09.2018
Szkółkarstwo, drzewka, nasiona

Pamiętaj żeby odpowiednio przygotować swój [url=https://sklep.mizar.com.pl/c-330-c-7_8.html]ciągnik (c-330[/url] polecam ten model), bo musisz być gotowy na różne...

15 wypowiedzi
ostatnia 20.09.2018
Gdzie najlepiej kupić mieszkanie pod wynajem?

Taka prawda, że mieszkania pod wynajem studentom będą są i były na topie, bo niestety jest tak, że student weźmie wszystko - co sprawia, że te mieszkania są...

317 wypowiedzi
ostatnia 20.09.2018
Gdzie najlepiej kupić mieszkanie pod wynajem?

Najlepsze mieszkania znajdziecie na https://www.dobryadres.pl/sprzedaz/mieszkania/szczecin/ . Super oferta mieszkań w Szczecinie.

317 wypowiedzi
ostatnia 18.09.2018