03.09.2013

Partner 24 godziny na dobę

Małpka Express całodobowa? Na razie tylko w Poznaniu.

Pod logo Małpka Express działa ok. 120 sklepów w formacie convenience. Oznacza to, że w sklepie znajduje się ograniczona liczba pozycji asortymentowych tak, żeby klienci kilka minut pobytu w sklepie mogli się zaopatrzyć w niezbędne produkty. Oprócz tradycyjnej oferty spożywczej Małpka Express wprowadziła do swoich punktów dodatkowe usługi, takie jak możliwość opłacenia rachunków, wysyłki paczki i listu za pomocą InPost oraz skorzystania z kącika gastronomicznego.

sklep Małpka Express Fot. Małpka Express

Małpki Express oferują asortyment składający się z ok. 2,5 tys. indeksów produktowych. Są to m.in.: artykuły spożywcze, słodycze, warzywa i owoce, alkohole i wyroby tytoniowe, a także prasa, chemia i kosmetyki. Nabiał, pieczywo i wyroby cukiernicze pochodzą od regionalnych producentów.

Pod koniec sierpnia w Poznaniu otwarto pierwszą całodobową placówkę z rozszerzoną ofertą gastronomiczną. Oferta sklepu przy ulicy Szkolnej dosyć znacznie różni się od innych placówek Małpka Express. Charakterystyczna strefa Małpka Cafe zostanie poszerzona o część samoobsługową, w której będzie można podgrzać posiłek czy zaparzyć kawę. Sklep będzie wyróżniał się rozbudowaną ofertą gastronomiczną, składającą się z dedykowanych zestawów lunchowych dla różnych grup klientów. Oprócz tradycyjnych hot dogów, w nowym lokalu będzie można zamówić panini, pizzę, zestaw sałatkowy i świeżo prażonego popcornu.

- Lokal przy Szkolnej wpisuje się w długofalową strategię firmy, polegającą na ciągłym testowaniu nowych rozwiązań i stopniowym rozszerzaniu katalogu usług. W ciągu najbliższych miesięcy będziemy uważnie obserwować działalność nowego sklepu i sprawdzać, które z testowanych rozwiązań mogłyby zostać z powodzeniem wprowadzone również do innych lokali – mówi Przemysław Mroczek, dyrektor departamentu marketingu Małpka S.A.

Godziny otwarcia mogą znajdować się w umowie zawartej z partnerem, ale najczęściej jest on określony w podręczniku operacyjnym. Dłuższe godziny pracy mogą wiązać się z koniecznością zatrudnienia dodatkowego personelu. Opłaci się to o ile sklep uruchomiony w godzinach nocnych generuje wysokie obroty.

(dw)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0