Małpki Express oferują asortyment składający się z ok. 2,5 tys. indeksów produktowych. Są to m.in.: artykuły spożywcze, słodycze, warzywa i owoce, alkohole i wyroby tytoniowe, a także prasa, chemia i kosmetyki. Nabiał, pieczywo i wyroby cukiernicze pochodzą od regionalnych producentów.
Wtorek
03.09.2013
Małpka Express całodobowa? Na razie tylko w Poznaniu.
 

Pod logo Małpka Express działa ok. 120 sklepów w formacie convenience. Oznacza to, że w sklepie znajduje się ograniczona liczba pozycji asortymentowych tak, żeby klienci kilka minut pobytu w sklepie mogli się zaopatrzyć w niezbędne produkty. Oprócz tradycyjnej oferty spożywczej Małpka Express wprowadziła do swoich punktów dodatkowe usługi, takie jak możliwość opłacenia rachunków, wysyłki paczki i listu za pomocą InPost oraz skorzystania z kącika gastronomicznego.

Pod koniec sierpnia w Poznaniu otwarto pierwszą całodobową placówkę z rozszerzoną ofertą gastronomiczną. Oferta sklepu przy ulicy Szkolnej dosyć znacznie różni się od innych placówek Małpka Express. Charakterystyczna strefa Małpka Cafe zostanie poszerzona o część samoobsługową, w której będzie można podgrzać posiłek czy zaparzyć kawę. Sklep będzie wyróżniał się rozbudowaną ofertą gastronomiczną, składającą się z dedykowanych zestawów lunchowych dla różnych grup klientów. Oprócz tradycyjnych hot dogów, w nowym lokalu będzie można zamówić panini, pizzę, zestaw sałatkowy i świeżo prażonego popcornu.

- Lokal przy Szkolnej wpisuje się w długofalową strategię firmy, polegającą na ciągłym testowaniu nowych rozwiązań i stopniowym rozszerzaniu katalogu usług. W ciągu najbliższych miesięcy będziemy uważnie obserwować działalność nowego sklepu i sprawdzać, które z testowanych rozwiązań mogłyby zostać z powodzeniem wprowadzone również do innych lokali – mówi Przemysław Mroczek, dyrektor departamentu marketingu Małpka S.A.

Godziny otwarcia mogą znajdować się w umowie zawartej z partnerem, ale najczęściej jest on określony w podręczniku operacyjnym. Dłuższe godziny pracy mogą wiązać się z koniecznością zatrudnienia dodatkowego personelu. Opłaci się to o ile sklep uruchomiony w godzinach nocnych generuje wysokie obroty.

(dw)


NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Jaki biznes się opłaci w 2018? /01.12.2017

Sprawdziliśmy, w jaki biznes warto zainwestować w nadchodzącym roku. Tłumaczymy, jak otworzyć i z sukcesem prowadzić spaghetterię, sklep z bielizną, pączkarnię, agencję Mikołajów, park trampolin oraz firmę sprzedającą kosze prezentowe. Opisujemy też sprawdzone franczyzy z branży usługowej. Radzimy, jak przeprowadzić remanent w firmie.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.