Zmiany nie tylko na zapleczu

Pod logo Toy Planet działa dziś 40 sklepów z zabawkami, 34 z nich to punkty franczyzowe, pozostałe 6 należy do franczyzodawcy.
Czwartek
12.09.2013
Toy Planet rozbudowuje dział obsługi franczyzobiorców. Oprócz zabawek na półki trafi także odzież dziecięca.
 

– Duże zainteresowanie franczyzą wymaga zmian wewnątrz firmy. Powstaje drugi zespół otwarciowy, zwiększa się personel do stałej obsługi sieci i powierzchnia magazynowa – wylicza Robert Momocki, właściciel marki Toy Planet, pod którą działają obecnie 34 sklepy franczyzowe i 6 własnych.

Firma negocjuje również warunki zakupowe z dostawcami.
- Jako grupa zakupowa mamy większe możliwości negocjacyjne z producentami czy importerami zabawek. Franczyza jest naszą odpowiedzią na zmieniający się rynek – mówi Robert Momocki.- Rozwój centrów handlowych miało istotny wpływ na strukturę rynku - bardzo ucierpiała ta część rynku tradycyjnego, która nie była w żaden sposób zrzeszona. Pojedyncze, działające od lat sklepy musiały zakończyć działalność, bo nie były w stanie konkurować ofertą z wyspecjalizowanymi sieciami. W przyszłości na rynku pozostaną jedynie najwięksi gracze, a pojedyncze sklepy będą dołączać do sieci franczyzowych.

Przystąpienie do sieci franczyzowej Toy Planet kosztuje, w zależności od wielkości miasta, od 10 do 12 tys. zł. Na inwestycję trzeba przeznaczyć od 90 do 200 tys. zł netto. Sklepy Toy Planet powstają w centrach handlowych w lokalach liczących od 50 do 120 m2.

– Najkorzystniejszy metraż to ok. 80 m2, który z jednej strony zapewnia możliwość odpowiedniej prezentacji towaru i bliskiego kontaktu z klientem, z drugiej strony koszty najmu nie są wygórowane – tłumaczy Robert Momocki. - W przypadku większej powierzchni istnieje możliwość połączenia Toy Planet z inną franczyzą dziecięcą np. z ubrankami. Współpracujemy już z takimi markami jak: Quadri Foglio, Wójcik, Tup Tup, czy Sam 0-15.

Takie połączenie, zdaniem właściciela Toy Planet, daje dużo nowych możliwości. Franczyzobiorca pomimo większej o ok. 25 proc. kwoty inwestycji początkowej zyskuje na kosztach najmu (im większa powierzchnia, tym taniej za m2), zwiększa się poziom sprzedaży komplementarnej (matka kupi nie tylko autko, ale i bluzkę), a przy okazji chętniej wróci do sklepu, w którym może kupić wiele produktów jednocześnie.

(awh)


NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.

Biznesplan: jak policzyć przyszłe zyski /16.03.2009

Zanim zainwestujemy we własny biznes spróbujmy oszacować jego rentowność.

POPULARNE NA FORUM

Dzień dziecka - prezenty

The Department of Labor is the sole government office that screens youngster work and authorizes kid work laws. The most clearing government law that confines the business and...

4 wypowiedzi
ostatnia 11.06.2018
Pieluszki typu pampers

Mam dostęp do pieluszek dada w ilościach tir. Wszystko legalnie bo na rynkach wschodnich są juz podróbki. Zapraszam do współpracy :)

10 wypowiedzi
ostatnia 04.06.2018
Centra handlowe na celowniku

Jak dla mnie to wszystko padnie. Teraz wszystko Polacy kupują w necie! Drogie ciuchy u nas nie mają racji bytu. ____________________ http://szkolaglownahandlowawwarszawie.edu.pl

5 wypowiedzi
ostatnia 04.06.2018
Pieluszki typu pampers

Pieluchy Dada sa chybacałkiem niezłe. Za moich czasów ich nie było, albo miały kiepską renomę. Teraz widzę, że używa ich sporo dzieciaków, więc chyba dają radę?...

10 wypowiedzi
ostatnia 17.05.2018
Dzień dziecka - prezenty

U nas na dzień dziecka są tylko słodycze i to tak w niewielkiej ilości. Dzieci jakoś nie mają wielkich oczekiwań w kwestii prezentów na ten dzień.

4 wypowiedzi
ostatnia 17.05.2018
Place zabaw we franczyzie

Te place zabaw są świetne. ____________________ Pisanie prac z Logistyki

9 wypowiedzi
ostatnia 09.05.2018
Dzień dziecka - prezenty

Dzięki za podpowiedzi. _____________________ Pisanie prac licencjackich z Logistyki

4 wypowiedzi
ostatnia 09.05.2018
Dzień dziecka - prezenty

Witam wszystkich! Macie już pomysł na prezent dla dzieciaków? Ja się zastanawiam nad takimi balonikami...

4 wypowiedzi
ostatnia 08.05.2018