Franczyzobiorcy marki Funk’N’Soul nie muszą płacić za przystąpienie do sieci, ani wnosić żadnych opłat licencyjnych.
Poniedziałek
16.09.2013
Funk’N’Soul kontynuuje strategię podboju wielkich miast. We wrześniu na celowniku znalazła się Warszawa.
 

Na otwarcie swoje najnowszego sklepu Funk'N'Soul wybrało stołeczne centrum handlowe Wola Park. Punkt ruszył w piątek 13. września. Sieć sprzedaży ubrań Funk'N'Soul liczy ok. 150 placówek, zarówno sklepów monobrandowych, jak i multibrandowych.

- Od początku roku udało nam się uruchomić kilka sklepów, m.in. w Gnieźnie, Środzie Wlkp. i Rzeszowie. Ważnym wydarzeniem było dla nas otwarcie sklepu w nowej wizualizacji, który działa w Gliwicach – mówi Piotr Zielaskiewicz, kierownik sieci sklepów depozytowych Funk'N'Soul.

Marka Funk'N'Soul pojawiła się na polskim rynku w 2006 roku. Na półkach sklepów opatrzonych logo firmy można znaleźć wyrazistą odzież i dodatki dla nastolatków i dwudziestolatków.
- Od samego początku postawiliśmy na szybki rozwój. W kwietniu 2008 roku otworzyliśmy pierwszy salon z towarem w depozycie, co zaowocowało systematycznym otwieraniem kolejnych salonów. Pod koniec 2009 roku sieć sklepów pod naszym logo liczyła przeszło 60 punktów. Marka szybko stała się zauważalna na polskim rynku, a konkurencja poczuła nasz oddech na swoich plecach – mówi Piotr Zielaskiewicz.

Franczyzobiorcy marki Funk'N'Soul nie muszą płacić za przystąpienie do sieci, ani wnosić żadnych opłat licencyjnych. Muszą natomiast posiadać lokal o powierzchni od 70 do 160 m2 w galerii handlowej. Dostosowanie do wymagań sieci nowego lokalu kosztuje ok. 2 tys. zł za m2. Sklepy Funk'N'Soul powstają w miastach liczących co najmniej 30 tys. mieszkańców.

Franczyzobiorcy otrzymują prowizję od sprzedaży, mogą liczyć na pomoc w rekrutacji oraz szkoleniu personelu oraz wsparcie marketingowe. Nie muszą też płacić za towar, który jest im przekazywany w depozyt.

(mak)


NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Jaki biznes się opłaci w 2018? /01.12.2017

Sprawdziliśmy, w jaki biznes warto zainwestować w nadchodzącym roku. Tłumaczymy, jak otworzyć i z sukcesem prowadzić spaghetterię, sklep z bielizną, pączkarnię, agencję Mikołajów, park trampolin oraz firmę sprzedającą kosze prezentowe. Opisujemy też sprawdzone franczyzy z branży usługowej. Radzimy, jak przeprowadzić remanent w firmie.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.