23.09.2013

Być jak alfa i omega

Dla partnerów Kancelarii Prawnych Omega ważny jest kontakt z potencjalnymi klientami za pośrednictwem witryny internetowej.

Kancelarie Prawne Omega zajmują się doradztwem prawnym na rzecz klientów indywidualnych oraz przedsiębiorców. Wśród świadczonych usług znajduje się dochodzenie roszczeń odszkodowawczych (z tytułu wypadków komunikacyjnych, w pracy, w rolnictwie, błędów medycznych), windykacja wierzytelności, ochrona prawna firm i dochodzenie należności związanych z bezumownym korzystaniem z nieruchomości.

Zdjęcie punktu systemu Kancelarie Prawne Omega Fot. Kancelarie Prawne Omega

Sąsiedztwo sądu lub prokuratury to wymarzona lokalizacja pod kancelarię prawną.

- Do współpracy zapraszamy nie tylko prawników i radców prawnych. Naszym franczyzobiorcą może zostać również przedsiębiorca nie posiadający wykształcenia prawniczego, w takim wypadku koniecznym jest jednak zatrudnienie w placówce co najmniej jednego prawnika o odpowiednim stopniu wiedzy i doświadczenia – mówi Jarosław Panasiuk, prezes zarządu. - Nie bez znaczenia pozostają również możliwości finansowe partnera. Oczywistym jest, że w początkowym okresie placówka może nie generować zysków, a koniecznym będzie poniesienie znacznych nakładów na jej rozwój. Dlatego jednym z elementów koniecznych przy nawiązywaniu współpracy jest posiadanie odpowiedniego zabezpieczenia finansowego.

Uruchomienie kancelarii trwa od dwóch tygodni do trzech miesięcy. Wszystko zależy od czasu w jakim znajdziemy odpowiedni lokal – najlepiej położony w sąsiedztwie sądu lub prokuratury, zaadaptujemy w nim sekretariat i pokój prawnika oraz zatrudnimy personel. Ważne, żeby biuro znajdowało się w miejscu łatwo dostępnym dla klienta oraz żeby była możliwość widocznego jego zewnętrznego obrandowania. W biznes trzeba zainwestować 23 tys. zł. Dodatkowo co miesiąc należy uiszczać na konto franczyzodawcy opłatę w wysokości 600 zł. Partner otrzymuje w zamian wyłączność terytorialną na danym obszarze, obecność w witrynie internetowej Kancelarii Omega, dostęp do programów wspomagających prowadzenie działalności prawniczej – Legalis i Lex Prestige.

- W ostatnich latach powstało wiele internetowych kancelarii prawnych zapewniających szeroki wachlarz usług, umożliwiając kontakt z prawnikiem niemalże przez całą dobę. Stąd też ważne dla naszych franczyzobiorców jest umożliwienie za pośrednictwem witryny internetowej kancelarii nawiązanie kontaktu z potencjalnymi klientami - dodaje Jarosław Panasiuk.

(dw)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0