23.09.2013

Klient przywiązany

O korzyściach i zasadach działania platformy kilku programów lojalnościowych opowiada Emilia Kopania, manager w New Media Ventures, właściciel Freebee.

Na czym polega program Freebee?
Freebee jest multipartnerską platformą programów lojalnościowych opartą o nowe technologie. Partner do prowadzenia własnego programu otrzymuje tablet i karty dla klientów. Karty mogą być spersonalizowane zgodne z identyfikacją wizualną marki partnera. Dzięki opracowanemu systemowi właściciele firm – sklepów, restauracji, punktów usługowych – zyskują klientów, którym odwdzięczają się nagrodami.

Emilia Kopania, key account manager w New Media Ventures, właściciel systemu Freebee Fot. Freebee

Zalety związane z platformą to przede wszystkim możliwość informowania klientów na bieżąco o swojej ofercie, specjalnych promocjach czy wydarzeniach.
Emilia Kopania, key account manager w New Media Ventures, właściciel systemu Freebee

Jak w praktyce wygląda korzystanie z kart lojalnościowych?
Po dokonaniu określonego w zasadach programu zakupu, klienci skanują swoje karty i odbierają punkty. Za zebrane punkty odbierają nagrody. Aby program osiągnął sukces, istotne jest, żeby klienci mogli je odbierać już po kilku wizytach czy zakupach. Poza tym nagrody powinny być unikalne, czyli takie, których klient nie znajdzie nigdzie indziej – tyko u naszego partnera. To one pomagają w budowaniu wyjątkowego wizerunku w oczach klienta. Przykładem takiej nagrody może być przepis na wybraną potrawę z menu.

Jakie korzyści czerpią przedsiębiorcy korzystający z usługi Freebee?
Firma jest w stanie stworzyć i obsługiwać program dla sieci działających w systemie franczyzowym. Program lojalnościowy uwzględnia charakterystykę sieci i jej zasięg. Aktualnie w całej Polsce funkcjonuje już kilkaset lokalizacji, w których można korzystać z programów na platformie Freebee. Zalety związane z platformą to przede wszystkim możliwość informowania klientów na bieżąco o swojej ofercie, specjalnych promocjach czy wydarzeniach. Statystyki pomagają właścicielom firm dowiedzieć się więcej o swoich klientach, dzięki czemu mogą dostosować ofertę do ich oczekiwań. Innym atutem jest fakt, że używa tylko jednej karty lojalnościowej do wszystkich programów Freebee.

rozmawiał (dw)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0