Pośrednik w nowej rzeczywistości

W ramach sieci Północ Nieruchomości działa obecnie 39 placówek franczyzowych i 2 własne.
Sobota
21.09.2013
Przed nami ostatni kwartał przed zniesieniem licencji zawodowych dla pośredników. Biura Północ Nieruchomości są już na to gotowe.
 

Deregulacja nadchodzi wielkimi krokami. Od początku 2014 roku osoby zajmujące się pośrednictwem w obrocie nieruchomościami będą mogły wykonywać swój zawód bez licencji zawodowej. Z jednej strony nowe regulacje mogą spowodować zwiększoną konkurencję, z drugiej - wpłyną na znaczne zróżnicowanie poziomu jakości świadczonych usług. Ostateczną o rynkowym bycie poszczególnych firm zdecydują klienci. Może okazać się, że konkurencyjnym atutem na rynku pośredników stanie się działalność w ramach rozpoznawalnej sieci i zgodnie z określonymi standardami.

- Zanim nowe przepisy wejdą w życie, sieć zostanie gruntownie przygotowana do pracy w nowych warunkach. W naszych szeregach działa na zasadach franczyzy 39 biur, które przetrwały bez większych problemów ostatnie zawirowania na polskim rynku nieruchomości i jestem przekonany, że płynnie przestawią się na działanie w nowej rzeczywistości, już bez licencji zawodowych - zapowiada Krzysztof Pelowski, dyrektor ds. rozwoju sieci Północ Nieruchomości.

Północ Nieruchomości ma za sobą najlepsze półrocze pod względem wyników finansowych w swojej historii. Od stycznia do czerwca zanotowała zysk EBITDA (liczony przed potrąceniem odsetek od kredytów, podatków i amortyzacji - przyp. red.) na poziomie 709 tys. zł, co stanowi wynik trzykrotnie wyższy niż rok wcześniej. Przychody wyniosły natomiast 3,6 mln zł.

Pośrednicy z nadzieją patrzą też na drugą część roku, bo zwykle już od września rynek nieruchomości odczuwa wzmożoną falę popytu.
- Jesienią zwykle uaktywnia się uśpiony przez wakacyjne miesiące popyt, a to oznacza dużo pracy dla pośredników nieruchomości – mówi Krzysztof Pelowski.

(gum)


NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Jaki biznes się opłaci w 2018? /01.12.2017

Sprawdziliśmy, w jaki biznes warto zainwestować w nadchodzącym roku. Tłumaczymy, jak otworzyć i z sukcesem prowadzić spaghetterię, sklep z bielizną, pączkarnię, agencję Mikołajów, park trampolin oraz firmę sprzedającą kosze prezentowe. Opisujemy też sprawdzone franczyzy z branży usługowej. Radzimy, jak przeprowadzić remanent w firmie.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.

POPULARNE NA FORUM

Wiosna należy do pośredników

Amazing post. Appreciate it and look forward to seeing many more. Thanks from Amazing post. Appreciate it and look forward to seeing many more. Thanks from Alpha Male..

24 wypowiedzi
ostatnia 20.06.2018
Wiosna należy do pośredników

People of the internet are pleased with the work that goes on here. All the writers here do a wonderful writing job and they have earned the respect of hundreds of thousands of...

24 wypowiedzi
ostatnia 20.06.2018
Wiosna należy do pośredników

Nice blog post published here. The writer has definitely improved over the past few months and this post is a proof of that. I would love to see some more blog posts as good as...

24 wypowiedzi
ostatnia 15.06.2018
Wiosna należy do pośredników

Amazing post! We love the content and have shared this with our social media network! Appreciated from the hotel digital marketing agency.

24 wypowiedzi
ostatnia 14.06.2018
Wiosna należy do pośredników

A lot of people have been disappointed with your work here lately, and it's clear to see why. You don't seem to put as much effort into your articles as you used to and that's...

24 wypowiedzi
ostatnia 10.06.2018
Przeprowadzki międzynarodowe - czy możecie kogoś polecić

Trzeba poszukać kogoś w internecie. To jest raczej niszowa branża. ___________________ Pisanie prac magisterskich - ogłoszenia

4 wypowiedzi
ostatnia 08.06.2018
Deweloper w małym mieście

Mój wujek prowadzi w małej miejscowości z Wielkopolski firmę budowlaną PRB ADAM budują w Poznaniu domy, zajmują się remontami i wykończeniami i bardzo dobrze firma...

14 wypowiedzi
ostatnia 04.06.2018
Deweloper w małym mieście

Mój wujek prowadzi w małej miejscowości z Wielkopolski firmę budowlaną http://www.prb-adam.pl budują w Poznaniu domy, zajmują się remontami i wykończeniami i bardzo...

14 wypowiedzi
ostatnia 04.06.2018