Wymagania stawiane franczyzobiorcom to wyższe wykształcenie, niekaralność oraz zaangażowanie w prowadzoną działalność.
Poniedziałek
23.09.2013
Partnerzy DGE Bruxelles, zajmujący się doradztwem finansowym, nie muszą od razu płacić za licencję franczyzową.
 

Partnerzy firmy doradczej mogą rozłożyć na raty opłatę wstępną z tytuły przystąpienia do sieci. Biura doradztwa biznesowego i finansowego działają w kilku europejskich krajach. Firma, która powstała w 1996 roku, do Polski trafiła w 2005 roku. Klientami DGE Bruxelles są przedsiębiorstwa już działające na rynku lub nowo powstałe, jednostki samorządu terytorialnego, szkoły i uczelnie wyższe, zakłady opieki zdrowotnej i instytuty naukowe. Pod logo franczyzodawcy funkcjonuje 11 biur franczyzowych. Priorytetem dla firmy są otwarcia w województwach, gdzie nie ma jeszcze partnerów, m.in. w wielkopolskim, lubelskim i warmińsko-mazurskim. Jesienią ruszy punkt na Podkarpaciu, w Sanoku.

- Lokale, w których mieszczą się biura franczyzowe znajdują się najczęściej w budynkach wolnostojących, takich jak kamienice, biurowce ale również domy mieszkalne przystosowane do prowadzenia działalności gospodarczej. Uwzględniając specyfikę świadczonych usług nie ma konieczności lokowania biura w centrum miasta, bo do biura nie wchodzą niezapowiedziani wcześniej klienci prosto z ulicy – tłumaczy Magdalena Macioszek, dyrektor biura DGE Bruxelles Polska.

Właściciel biura franczyzowego oraz jego pracownicy nie muszą posiadać doświadczenia w zakresie dotacji unijnych lub sprzedaży, ponieważ przechodzą stosowne szkolenie, na którym dowiadują się jak pozyskiwać dotacje oraz jak zarządzać i rozliczać projekty. Oprócz 10-dniowego szkolenia wprowadzającego partnerzy uczestniczą w cyklicznych seminariach. Ponadto otrzymują dostęp do bazy danych zawierającej informacje o wszystkich programach pomocowych na szczeblu unijnym, krajowym i regionalnym. Innym narzędziem pracy jest baza CRM umożliwiająca prowadzenie kontaktu z klientami z pracownikami centrali i innych biur franczyzowych. Inwestycja w biuro DGE Bruxelles wynosi 60 tys. zł, z czego 40 tys. zł to opłata wstępna, która może zostać rozłożona na 4 raty (35 proc., 35 proc., 15 proc. i 15 proc.). Pierwsza z rat płatna jest w momencie podpisywania umowy. Kolejne po 2, 6 i 11 miesiącach od daty zawarcia umowy.

(dw)


NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Jaki biznes się opłaci w 2018? /01.12.2017

Sprawdziliśmy, w jaki biznes warto zainwestować w nadchodzącym roku. Tłumaczymy, jak otworzyć i z sukcesem prowadzić spaghetterię, sklep z bielizną, pączkarnię, agencję Mikołajów, park trampolin oraz firmę sprzedającą kosze prezentowe. Opisujemy też sprawdzone franczyzy z branży usługowej. Radzimy, jak przeprowadzić remanent w firmie.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.

POPULARNE NA FORUM

Jak odzyskać odszkodowanie po wypadku komunikacyjnym?

Ja korzystałam z firmy odszkodowawczej, to było parę miesięcy temu. Miałam wypadek samochodowy - nie z mojej winy i zostały mi wypłacone pieniądze z oc sprawcy....

78 wypowiedzi
ostatnia 13.06.2018
Jak odzyskać odszkodowanie po wypadku komunikacyjnym?

Ja korzystałam z firmy odszkodowawczej, to było parę miesięcy temu. Miałam wypadek samochodowy - nie z mojej winy i zostały mi wypłacone pieniądze z oc sprawcy....

78 wypowiedzi
ostatnia 13.06.2018
Czy warto zatrudniać własnego prawnika

Według mnie to bardzo dobry pomysł. Pomoc dobrego prawnika nieważne jak dobra by to branża była jest po prostu potrzebna ! Ja osobiście współpracuje z...

58 wypowiedzi
ostatnia 11.06.2018
Dotacje do wzięcia

Z dotacjami jest jak żebractwem. Prawdziwy przedsiębiorca z nich nie korzysta! __________________ Plagiat i jego typy

9 wypowiedzi
ostatnia 08.06.2018
Firma bankrutuje - co robić?

FIrma bankrutuje z wielu powodów. W wielu przypadkach problemem jest tutaj finansowanie.Firma nie ma szans na kredyt w banku. Nie jest w stanie zapłacić za dostawy. I przez...

42 wypowiedzi
ostatnia 08.06.2018
Jaki bank polecacie ?

Rozumiem, że chodzi tutaj o konto firmowe? Jeśli tak to polecam zajrzeć sobie na ten ranking kont bankowych dla firm Ranking jest aktualizowany na bieżąco tak wiec masz...

3 wypowiedzi
ostatnia 08.06.2018
Jak odzyskać odszkodowanie po wypadku komunikacyjnym?

Słyszałam wiele różnych opinii na temat wielu firm. Ja jak miałam problem z ubezpieczycielem to pomoc uzyskałam w http://odszkodowania123.pl/ . Mają duże doświadczenie...

78 wypowiedzi
ostatnia 06.06.2018
Szukam prawnika z Poznania - projekty, negocjacje, umowy

Korzystałem z pomocy Kancelarii Walterowicz z Poznania właśnie, z siedzibą przy Piaskowej. Polecam do każdej sprawy, świetni doradcy.

44 wypowiedzi
ostatnia 31.05.2018