23.09.2013

Franczyza na raty

Partnerzy DGE Bruxelles, zajmujący się doradztwem finansowym, nie muszą od razu płacić za licencję franczyzową.

Partnerzy firmy doradczej mogą rozłożyć na raty opłatę wstępną z tytuły przystąpienia do sieci. Biura doradztwa biznesowego i finansowego działają w kilku europejskich krajach. Firma, która powstała w 1996 roku, do Polski trafiła w 2005 roku. Klientami DGE Bruxelles są przedsiębiorstwa już działające na rynku lub nowo powstałe, jednostki samorządu terytorialnego, szkoły i uczelnie wyższe, zakłady opieki zdrowotnej i instytuty naukowe. Pod logo franczyzodawcy funkcjonuje 11 biur franczyzowych. Priorytetem dla firmy są otwarcia w województwach, gdzie nie ma jeszcze partnerów, m.in. w wielkopolskim, lubelskim i warmińsko-mazurskim. Jesienią ruszy punkt na Podkarpaciu, w Sanoku.

Zdjęcie punktu systemu DGE Bruxelles Polska

Wymagania stawiane franczyzobiorcom to wyższe wykształcenie, niekaralność oraz zaangażowanie w prowadzoną działalność.

- Lokale, w których mieszczą się biura franczyzowe znajdują się najczęściej w budynkach wolnostojących, takich jak kamienice, biurowce ale również domy mieszkalne przystosowane do prowadzenia działalności gospodarczej. Uwzględniając specyfikę świadczonych usług nie ma konieczności lokowania biura w centrum miasta, bo do biura nie wchodzą niezapowiedziani wcześniej klienci prosto z ulicy – tłumaczy Magdalena Macioszek, dyrektor biura DGE Bruxelles Polska.

Właściciel biura franczyzowego oraz jego pracownicy nie muszą posiadać doświadczenia w zakresie dotacji unijnych lub sprzedaży, ponieważ przechodzą stosowne szkolenie, na którym dowiadują się jak pozyskiwać dotacje oraz jak zarządzać i rozliczać projekty. Oprócz 10-dniowego szkolenia wprowadzającego partnerzy uczestniczą w cyklicznych seminariach. Ponadto otrzymują dostęp do bazy danych zawierającej informacje o wszystkich programach pomocowych na szczeblu unijnym, krajowym i regionalnym. Innym narzędziem pracy jest baza CRM umożliwiająca prowadzenie kontaktu z klientami z pracownikami centrali i innych biur franczyzowych. Inwestycja w biuro DGE Bruxelles wynosi 60 tys. zł, z czego 40 tys. zł to opłata wstępna, która może zostać rozłożona na 4 raty (35 proc., 35 proc., 15 proc. i 15 proc.). Pierwsza z rat płatna jest w momencie podpisywania umowy. Kolejne po 2, 6 i 11 miesiącach od daty zawarcia umowy.

(dw)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0