Wymagania stawiane franczyzobiorcom to wyższe wykształcenie, niekaralność oraz zaangażowanie w prowadzoną działalność.
Poniedziałek
23.09.2013
Partnerzy DGE Bruxelles, zajmujący się doradztwem finansowym, nie muszą od razu płacić za licencję franczyzową.
 

Partnerzy firmy doradczej mogą rozłożyć na raty opłatę wstępną z tytuły przystąpienia do sieci. Biura doradztwa biznesowego i finansowego działają w kilku europejskich krajach. Firma, która powstała w 1996 roku, do Polski trafiła w 2005 roku. Klientami DGE Bruxelles są przedsiębiorstwa już działające na rynku lub nowo powstałe, jednostki samorządu terytorialnego, szkoły i uczelnie wyższe, zakłady opieki zdrowotnej i instytuty naukowe. Pod logo franczyzodawcy funkcjonuje 11 biur franczyzowych. Priorytetem dla firmy są otwarcia w województwach, gdzie nie ma jeszcze partnerów, m.in. w wielkopolskim, lubelskim i warmińsko-mazurskim. Jesienią ruszy punkt na Podkarpaciu, w Sanoku.

- Lokale, w których mieszczą się biura franczyzowe znajdują się najczęściej w budynkach wolnostojących, takich jak kamienice, biurowce ale również domy mieszkalne przystosowane do prowadzenia działalności gospodarczej. Uwzględniając specyfikę świadczonych usług nie ma konieczności lokowania biura w centrum miasta, bo do biura nie wchodzą niezapowiedziani wcześniej klienci prosto z ulicy – tłumaczy Magdalena Macioszek, dyrektor biura DGE Bruxelles Polska.

Właściciel biura franczyzowego oraz jego pracownicy nie muszą posiadać doświadczenia w zakresie dotacji unijnych lub sprzedaży, ponieważ przechodzą stosowne szkolenie, na którym dowiadują się jak pozyskiwać dotacje oraz jak zarządzać i rozliczać projekty. Oprócz 10-dniowego szkolenia wprowadzającego partnerzy uczestniczą w cyklicznych seminariach. Ponadto otrzymują dostęp do bazy danych zawierającej informacje o wszystkich programach pomocowych na szczeblu unijnym, krajowym i regionalnym. Innym narzędziem pracy jest baza CRM umożliwiająca prowadzenie kontaktu z klientami z pracownikami centrali i innych biur franczyzowych. Inwestycja w biuro DGE Bruxelles wynosi 60 tys. zł, z czego 40 tys. zł to opłata wstępna, która może zostać rozłożona na 4 raty (35 proc., 35 proc., 15 proc. i 15 proc.). Pierwsza z rat płatna jest w momencie podpisywania umowy. Kolejne po 2, 6 i 11 miesiącach od daty zawarcia umowy.

(dw)


Daniel Wilk
dziennikarz

POPULARNE NA FORUM

Rejestracja firmy pod adresem zamieszkania?

Witam Chciałbym otworzyć firmę z branży e-commerce. Jako, że pracuje to zacząłbym to robić dodatkowo po godzinach. Czy jest możliwość aby zarejestrować firmę w...

1 wypowiedzi
ostatnia 16.02.2023
Ubezpieczenie biznesu na wypadek upadłości

wypada sie ubezpieczac bo sytuacja z coronawirusem pokazala jak bardzo ZUS ma nas gdzieś

5 wypowiedzi
ostatnia 27.03.2020
księgowość internetowa

O co chodzi z tymi pakietami w tax care? Rozważam współpracę z nimi, bo nie układa mi się z moją księgową, więc chyba czas na zmianę, jesteś zadowolona?

3 wypowiedzi
ostatnia 30.07.2019
Księgowość online

Ja korzystam z tax care. To biuro rachunkowe działające całkowicie online. Ja sobie taką współpracę bardzo chwalę, oszczędzam czas i pieniądze.

2 wypowiedzi
ostatnia 25.04.2019
Program do fakturowania

A jaki jest limit tego darmowego fakturowania?

3 wypowiedzi
ostatnia 31.03.2019
Program do fakturowania

A słyszałeś może o Chmuerze Faktur? nie jest to program, a narzędzie online, więc dla mnie na plus, bo nie trzeba nigdzie niczego instalować. Dodatkowo, jest bezpłatne :)

3 wypowiedzi
ostatnia 30.03.2019
Księgowość online

Od jakiegoś czasu biję się z myślami, czy nie zamienić swojego dotychczasowego biura księgowego, na to online. Nie ukrywam, że ważne są dla mnie oszczędności z tym...

2 wypowiedzi
ostatnia 30.03.2019
Jaki bank polecacie ?

ja mam mBank ale zachwcycony nie jestem, pewnie zmienię go na inny

3 wypowiedzi
ostatnia 14.01.2019