Prowadzimy różne działania promujące kulturę picia wina w Polsce. W tym roku zaczęliśmy organizować w naszych sklepach kiermasze, podczas których klienci mogą spróbować wina, a później kupić je w atrakcyjnej cenie. Włodzimierz Przybylski, dyrektor rozwoju sieci DobreWina.pl
Poniedziałek
30.09.2013
W Warszawie oraz w Krakowie spożycie win dorównuje najwyższym wskaźnikom europejskim - mówi Włodzimierz Przybylski, dyrektor rozwoju sieci DobreWina.pl.
 

Od kilku lat największą popularnością wśród Polaków cieszy się piwo, na drugim miejscu są napoje spirytusowe, a wino jest na szarym końcu. Czy wobec takich informacji warto otwierać sklep z winami?
Obecna konsumpcja win gronowych w Polsce kształtuje się na poziomie lekko przekraczającym 3 litry na osobę rocznie. Dla porównania Litwini wypijają rocznie 12 litrów, Duńczycy 35 litrów, a Włosi 55 litrów na rok. Jednak od kilku lat sprzedaż rozwija się w tempie 8-12 proc. rocznie i taki jest oczekiwany wzrost również w najbliższym czasie, więc warto inwestować w wina. Trzeba jednak pamiętać, że Polski rynek winiarski jest bardzo zróżnicowany. Są miejscowości i regiony kraju, a także grupy społeczne, szczególnie w Warszawie oraz w Krakowie, gdzie spożycie win dorównuje najwyższym wskaźnikom europejskim, zarówno pod względem ilościowym, jak i jakościowym. Z drugiej strony jest olbrzymia grupa Polaków, zwłaszcza z mniejszych miejscowości, dla których konsumpcja win gronowych ogranicza się do kieliszka wina musującego w Sylwestra.

W jaki sposób sieć DobreWina.pl stara się dotrzeć do nowych klientów i zachęcić ich do picia wina częściej niż tylko na przywitanie Nowego Roku?
Istniejemy na rynku już od 12 lat, a nasza sieć sprzedaży liczy 24 sklepy, z których większość, bo aż 19, prowadzona jest przez franczyzobiorców i partnerów firmy. Cały czas prowadzimy różne działania promujące kulturę picia wina w Polsce. W tym roku zaczęliśmy organizować w naszych sklepach kiermasze, podczas których klienci mogą spróbować wina, a później kupić je w atrakcyjnej cenie. Firma prężnie działa również w przestrzeni mobilnej umożliwiając swoim klientom zakup trunków za pośrednictwem aplikacji na telefony komórkowe. Bardzo ważne są dla nas doskonale przeszkolone kadry, bo to przecież sprzedawca musi doradzić klientowi w sklepie i pomóc mu w wyborze najlepszego trunku. Dlatego od sierpnia do października przeprowadzamy szkolenia dla kadry zarządzającej oraz sprzedawców, na których uczą się jak lepiej zarządzać sklepami DobreWina.pl i jak można jeszcze lepiej obsługiwać naszych klientów.

Rozmawiała (mak)


POPULARNE NA FORUM

Alma Market powiększa sieć

I am happy to find your distinguished way of writing the post. Now you make it easy for me to understand and implement the concept. Thank you for the hack twitter post.

5 wypowiedzi
ostatnia 23.09.2018
Muszkieterowie - sklepy Intermarche i Bricomarche

Ok, już nie ważne. 30 września poszły zwolnienia dla wszystkich. No szkoda, jedyny sklep z własną wędzarnią.

71 wypowiedzi
ostatnia 06.09.2018
Muszkieterowie - sklepy Intermarche i Bricomarche

gapcio, skąd informacja że w Świnoujściu sklep ma być zamykany? Nikt nam jeszcze nie mówił o tym, ale chodzą ploty od klientów sklepu że podobno sklep ma być...

71 wypowiedzi
ostatnia 30.08.2018
Twarda woda

Oj nie tylko Ty masz problem z wodą. Nasza kranówa też pozostawia wiele do życzenia.

22 wypowiedzi
ostatnia 29.08.2018
Business Portfolio

Great post! I am actually getting ready to across this information, is very helpful my friend. Also great blog here with all of the valuable information you have. Keep up the...

6 wypowiedzi
ostatnia 24.08.2018
Powstanie 200 sklepów Alma Smart

Świetnie

8 wypowiedzi
ostatnia 21.08.2018
Twarda woda

Czy są jakieś przyrządy do zbadania twardości wody? Chciałbym wiedzieć jaką wodę mam u siebie w kranie.

22 wypowiedzi
ostatnia 16.08.2018
Eurocash zarabia coraz mniej

The agency markets its products to traditional retail shops, consisting of small supermarkets and grocery shops; and kiosks and convenience stores at petrol stations,...

8 wypowiedzi
ostatnia 16.08.2018