Prowadzimy różne działania promujące kulturę picia wina w Polsce. W tym roku zaczęliśmy organizować w naszych sklepach kiermasze, podczas których klienci mogą spróbować wina, a później kupić je w atrakcyjnej cenie. Włodzimierz Przybylski, dyrektor rozwoju sieci DobreWina.pl
Poniedziałek
30.09.2013
W Warszawie oraz w Krakowie spożycie win dorównuje najwyższym wskaźnikom europejskim - mówi Włodzimierz Przybylski, dyrektor rozwoju sieci DobreWina.pl.
 

Od kilku lat największą popularnością wśród Polaków cieszy się piwo, na drugim miejscu są napoje spirytusowe, a wino jest na szarym końcu. Czy wobec takich informacji warto otwierać sklep z winami?
Obecna konsumpcja win gronowych w Polsce kształtuje się na poziomie lekko przekraczającym 3 litry na osobę rocznie. Dla porównania Litwini wypijają rocznie 12 litrów, Duńczycy 35 litrów, a Włosi 55 litrów na rok. Jednak od kilku lat sprzedaż rozwija się w tempie 8-12 proc. rocznie i taki jest oczekiwany wzrost również w najbliższym czasie, więc warto inwestować w wina. Trzeba jednak pamiętać, że Polski rynek winiarski jest bardzo zróżnicowany. Są miejscowości i regiony kraju, a także grupy społeczne, szczególnie w Warszawie oraz w Krakowie, gdzie spożycie win dorównuje najwyższym wskaźnikom europejskim, zarówno pod względem ilościowym, jak i jakościowym. Z drugiej strony jest olbrzymia grupa Polaków, zwłaszcza z mniejszych miejscowości, dla których konsumpcja win gronowych ogranicza się do kieliszka wina musującego w Sylwestra.

W jaki sposób sieć DobreWina.pl stara się dotrzeć do nowych klientów i zachęcić ich do picia wina częściej niż tylko na przywitanie Nowego Roku?
Istniejemy na rynku już od 12 lat, a nasza sieć sprzedaży liczy 24 sklepy, z których większość, bo aż 19, prowadzona jest przez franczyzobiorców i partnerów firmy. Cały czas prowadzimy różne działania promujące kulturę picia wina w Polsce. W tym roku zaczęliśmy organizować w naszych sklepach kiermasze, podczas których klienci mogą spróbować wina, a później kupić je w atrakcyjnej cenie. Firma prężnie działa również w przestrzeni mobilnej umożliwiając swoim klientom zakup trunków za pośrednictwem aplikacji na telefony komórkowe. Bardzo ważne są dla nas doskonale przeszkolone kadry, bo to przecież sprzedawca musi doradzić klientowi w sklepie i pomóc mu w wyborze najlepszego trunku. Dlatego od sierpnia do października przeprowadzamy szkolenia dla kadry zarządzającej oraz sprzedawców, na których uczą się jak lepiej zarządzać sklepami DobreWina.pl i jak można jeszcze lepiej obsługiwać naszych klientów.

Rozmawiała (mak)


NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Jaki biznes się opłaci w 2018? /01.12.2017

Sprawdziliśmy, w jaki biznes warto zainwestować w nadchodzącym roku. Tłumaczymy, jak otworzyć i z sukcesem prowadzić spaghetterię, sklep z bielizną, pączkarnię, agencję Mikołajów, park trampolin oraz firmę sprzedającą kosze prezentowe. Opisujemy też sprawdzone franczyzy z branży usługowej. Radzimy, jak przeprowadzić remanent w firmie.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.