Rozwojem sieci Bricomarché i Intermarché kieruje spółka ITM Polska. Muszkieterowie są obecni w 6 krajach Europy.
Wtorek
01.10.2013
Nowy supermarket Grupy Muszkieterów ruszył w Ząbkowicach Śląskich. Jego konkurencją są lokalne delikatesy.
 

Otwarty 26 września sklep Intermarché w Ząbkowicach Śląskich ma powierzchnię ponad 1,3 tys. m2. Na terenie supermarketu uruchomiona zostanie wędzarnia oraz piekarnia. Do dyspozycji klientów jest także parking z 80 miejscami dla aut osobowych z wydzielonymi miejscami dla niepełnosprawnych. W dolnośląskim supermarkecie zatrudnienie znalazło 35 osób.
- Wraz z uruchomieniem Intermarché wprowadzamy do Ząbkowic zupełnie nową jakość. Produkty które oferujemy, wcześniej można było znaleźć tylko w delikatesach, w cenach znacznie wyższych niż w Intermarché. Sądzę, że nasz sklep stanie się najważniejszym punktem na zakupowej mapie Ząbkowic Śląskich – mówi Andrzej Radziewicz, franczyzobiorca, właściciel sklepu.

Wraz z nowym supermarketem w Ząbkowicach Śląskich, w województwie Dolnośląskim Intermarché posiada już 30 sklepów, czyli co szósty punkt spożywczej sieci należącej do Grupy Muszkieterów.

Nie próżnuje również druga marka pochodzącej z Francji firmy. W liczącym 16 tys. mieszkańców Przeworsku (Podkarpacie) powstał 91 supermarket "dla domu i ogrodu" Bricomarché. Sklep działa na powierzchni 2,7 tys. m2, a wiosną powiększy się o plac, na którym będą prezentowane m.in. meble ogrodowe. Grupa Muszkieterów na dobre zadomowi się w Przeworsku w przyszłym roku, kiedy obok Bricomarché i Intermarché stanie także należąca do Grupy Muszkieterów stacja paliw oraz myjnia bezdotykowa.

(dw)


/2/
ZOBACZ WIĘCEJ