01.10.2013

Zarabiają na cięciach

Już 13 franczyzobiorców Expense Reduction Analysts doradza firmom jak ograniczyć wydatki.

- Jesteśmy jedną z największych firm doradczych zajmujących się optymalizacją kosztów. Nasza konkurencja skupiona jest na rozwiązywaniu problemów naszych klientów w ograniczonym zakresie. Oferta naszej firmy dotyczy optymalizacji przeszło 100 różnych obszarów kosztów występujących w przedsiębiorstwach - Łukasz Polak, menedżer Expense Reduction Analysts na Polskę.

Łukasz Polak, menedżer Expense Reduction Analysts na Polskę Fot. Expense Reduction Analysts

- Właściciele firm, którzy skorzystają z usług Expense Reduction Analysts, mogą zaoszczędzić m.in. na ochronie, druku, energii, wydatkach na wyjazdy służbowe, serwis sprzątający i materiały biurowe.
Łukasz Polak, menedżer ERA

ERA powstała w 1992 roku w Anglii i od początku jej działalność koncentrowała się na doradzaniu firmom w zakresie redukcji kosztów pośrednich. Dziś firma obecna jest w 41 krajach, a w Polsce od 2009 roku. W tym czasie do sieci przystąpiło 13 franczyzobiorców. W ostatnim czasie franczyzodawca wszedł na inne rynki naszego regionu - czeski, ukraiński i rumuński. Docelowo nad Wisłą ERA chce posiadać 30 partnerów. Na chwilę obecną priorytetem są przedsiębiorcy z województwa pomorskiego, zachodniopomorskiego, podlaskiego i górnośląskiego. Wśród klientów firmy są między innymi Cocodrillo i Pizza Hut.

Kandydaci na franczyzobiorców powinni być przygotowani do inwestycji w wysokości 35 tys. euro i zabezpieczenia kapitałowego na okres około sześciu do dziewięciu miesięcy. Partnerzy nie muszą posiadać osobnego biura. Większość z nich działa na zasadzie tzw. home office. Dodatkowym warunkiem przystąpienia do sieci jest znajomość języka angielskiego na poziomie pozwalającym na odbywanie szkoleń na terenie Wielkiej Brytanii. Ponadto partnerzy ponoszą miesięczną opłatę licencyjną wynoszącą 20 proc generowanego obrotu, nie mniej jednak niż 700 euro. W pierwszych 18 miesiącach współpracy, czyli mniej więcej do momentu zwrotu zainwestowanych środków, opłata minimalna zredukowana jest do 350 euro.

- W ramach pakietu franczyzowego oferujemy pełen szkolenia wraz z dwunastomiesięcznym wsparciem coachingowym prowadzonym przez doświadczanych partnerów firmy. Każdy z franczyzobiorców otrzymuje materiały marketingowe wspierające sprzedaż oraz dostęp do pełnej bazy zrealizowanych projektów, a także do systemów informatycznych firmy - wylicza Łukasz Polak.

(dw)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0