08.10.2013

Kefirek lubi Kraków, z wzajemnością

Nowe sklepy spożywcze Kefirek będą powstawać wyłącznie na terenie Małopolski.

Kefirek liczy 22 sklepy własne i 61 placówek franczyzowych, niebawem dołączą kolejne sklepy w Bochni oraz w Krakowie.
- Założycielem sieci Kefirek jest firma Serpol z Krakowa i to właśnie w tym mieście w 1999 roku został otwarty pierwszy sklep Kefirek. Hurtownia Serpol to spółka wyłącznie z polskim kapitałem, co nie pozostaje bez znaczenia dla rodzimej gospodarki - mówi Sławomir Rupikowski, prezes sieci Kefirek

Franczyzobiorcy w sklepie Kefirek. Fot. Kefirek

Kefirek otwiera zarówno duże, samoobsługowe sklepy, jak i placówki typu convenience, ktróe działają pod logo Kefirek Punkt.

Franczyzodawca zapewnia swoim partnerom lokal i w ramach opłaty wstępnej przygotowuje go do przejęcia przez partnera sieci. Partner może także samodzielnie przygotować placówkę do prowadzenia biznesu zgodnie z wytycznymi sieci, wówczas nie musi wnosić żadnej opłaty wstępnej.

- Stawiamy na rozwój twardej franczyzy, czyli ścisły związek biorcy i dawcy licencji. Taka współpraca przynosi dużo więcej korzyści obu stronom umowy. Jako franczyzodawca możemy prowadzić bardziej spójną politykę względem klientów detalicznych i dostawców, zaś franczyzobiorcy mają dzięki takiej ścisłej współpracy największe szanse na powodzenie w biznesie – tłumaczy Sławomir Rupikowski. - Jesteśmy specjalistą od funkcjonalnych, i świetnie zaopatrzonych sklepów z szerokim asortymentem. Nasi klienci doceniają przede wszystkim szeroki wybór artykułów świeżych.

(mak)