Mariola Mucha związana jest z Żabka od dekady. Szczegóły dotyczące oferty partnerskiej Żabki i Freshmarketu będzie można poznać na Targach Franczyzy 17-19 października w Warszawie.
Wtorek
15.10.2013
Mariola Mucha przeszła kilka szczebli kariery w Żabce - od sprzedawcy, przez trenera, po partnera firmy.
 

Pod logo Żabki i Freshmarketu działa ponad 3 tys. sklepów. Niektórzy partnerzy z dnia na dzień rozpoczynali współpracę z firmą, inni z kolei zaczynali od pracy na stanowisku sprzedawcy, a z biegiem czasu zdecydowali się na ściślejszą współpracę - w roli ajenta. Tak było w przypadku Marioli Muchy, która już od 9 lat prowadzi Żabkę na Rynku Dębnickim w Krakowie. Centrala doceniła jej umiejętności sprzedażowe, dzięki czemu oprócz zarządzania sklepem zajmuje się również szkoleniem przyszłych ajentów. W krakowskim sklepie kandydaci na partnerów uczą się jak efektywnie prowadzić sklep typu convenience. Na co dzień Mariola Mucha zatrudnia dwóch pracowników.

- Mój sklep znajduje się w Śródmieściu. Odwiedzają go osoby starsze, studenci wynajmujący mieszkania i rodziny z dziećmi. Powierzchnia sali sprzedaży zajmuje 55 m2. Żabka Polska zajęła się wyposażeniem sklepu w meble, zatowarowała go, zapewniła materiały marketingowe oraz wsparcie IT. Przeszła szereg szkoleń związanych z funkcjonowaniem Żabki, m.in. szkolenie z obsługi klienta, merchandisingu, bhp, pierwszej pomocy, oraz szkolenie efektywnej sprzedaży wina prowadzone przez mistrza Polski sommelierów Andrzeja Strzelczyka - wylicza Mariola Mucha.

W związku z kolejnymi planowanymi otwarciami centrala uruchomiła w Nadarzynie pod Warszawą swoje centrum dystrybucyjne. Magazyn o całkowitej powierzchni blisko 25 tys. m2 będzie obsługiwał około tysiąca sklepów Żabka i Freshmarket.
- W ciągu najbliższych pięciu lat firma ma zamiar otworzyć 2 tys. sklepów. Wraz z dynamicznymi zmianami w naszych sieciach, konsekwentnie rozwijamy pion logistyczny. Budowa nowego centrum logistycznego to gwarancja zachowania najwyższego poziomu obsługi naszych sklepów – mówi Julio Duarte, wiceprezes zarządu ds. operacyjnych Żabka Polska.

(dw)