20.10.2013

Konkurencja Booking.com we franczyzie

Kizman Travel, międzynarodowy system rezerwacji, poszukuje w Polsce masterfranczyzobiorcy.

Portal Kizman Travel, który powstał w 2010 roku, działa już w kilkunastu krajach świata, m.in. w Chorwacji, Austrii, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii i Francji. Firma planuje ekspansję w Europie Środkowo-Wschodniej, dlatego aktualnie poszukuje biorcy licencji nad Wisłą. Licencja master na Polskę kosztuje 70 tys. zł.
- Obecnie, biorąc pod uwagę międzynarodowe systemy rezerwacji takie jak Booking.com, zajmujemy mniej, więcej 10. miejsce jeśli chodzi o popularność KizmanTravel.com. Nasza pozycja staje się coraz mocniejsza, dlatego zdecydowaliśmy się podzielić pomysłem na biznes z innymi - mówi István Kizman, właściciel marki.

Portal turystyczny Kizman Travel

Kizman Travel przekazuje partnerom podręcznik operacyjny liczący 300 stron. System komputerowy KizmanTravel.com, na którym jest oparta działalność firmy, jest zarządzany całodobowo przez administratora i zespół informatyków.

Z oferty portalu korzystają klienci indywidualni (pary, rodziny, grupy przyjaciół) oraz biznesowi, którzy potrzebują noclegu w trakcie wyjazdów służbowych. Przedsiębiorca, który zdecyduje się na współpracę otrzyma wsparcie w postaci szkolenia, zintegrowanego systemu rezerwacyjnego oraz 24-godzinnej pomocy webmastera. Przychody franczyzobiorcy to opłaty wnoszone przez właścicieli hoteli, pensjonatów i hosteli reklamujących się na portalu. Aby prowadzić biznes nie trzeba wynajmować dodatkowej powierzchni biurowej, działalność można prowadzić w trybie tzw. home office. Dlatego koszty operacyjne są bardzo niskie. Partner zobowiązany jest do wnoszenia comiesięcznych opłat - marketingowej i bieżącej - w łącznej wysokości 17 proc. obrotu.

Raz w roku właściciel marki organizuje spotkanie partnerów prowadzących narodowe wersje portali Kizman Travel. W tym roku spotkanie, na którym przedsiębiorcy wymieniali się swoimi doświadczeniami, odbyło się na początku września w Chorwacji. Jak pokazuje przykład węgierskiego KizmanTravel.com latem notuje się 80-100 rezerwacji noclegów. Węgierska baza hoteli urosła przez trzy lata do 1,5 tys. obiektów.

(dw)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0