29.10.2013

Turystyka już żyje zimą

Mimo zamieszek w Turcji i Egipcie, stacjonarne biura Wakacje.pl zanotowały latem o połowę wyższe obroty niż rok temu.

Wakacje.pl, funkcjonujące na polskim rynku od 14 lat, podsumowało tegoroczne lato. 60 biur podróży działających pod logo franczyzodawcy zanotowało o ponad połowę wyższe obroty niż w zeszłym roku. W 2013 roku do sieci przyłączyło się 10 biur, ubyło 5. Wzrosty dotyczyły także większej o 43 proc. liczby klientów. Właściciel marki nie ujawnia danych liczbowych, a rosnące statystyki wyraża procentowo. W osiągnięciu tego wyniku nie przeszkodziły zamieszki w Turcji i Egipcie, dwóch kierunkach z pierwszej piątki najczęściej wybieranych przez klientów, oraz odwołanie lotów do Egiptu przez większość touroperatorów. Ponadto upadłość ogłosił touroperator GTI Poland, którego ofertę również sprzedawały biura Wakacje.pl.

Witryna placowki Wakacje.pl w Tychach Fot. Wakacje.pl

Koszt inwestycji w biuro podróży Wakacje.pl obejmuje wizualizację, wyposażenie lokalu oraz materiały marketingowe. Partner nie ponosi opłat z tytułu przystąpienia do sieci.

Spółka Enovatis, właściciel marki Wakacje.pl, od dwóch lat pozyskuje partnerów do swojej sieci. Zaletą konceptu jest brak opłaty wstępnej.
- Oferujemy partnerom konkurencyjne warunki współpracy oraz pakiet narzędzi, które realnie wpływają na sukces w biznesie. Szczególnie ważna jest atrakcyjna lokalizacja oraz ludzie, którzy chcą prowadzić biznes, silnie zmotywowani i zdeterminowani w dążeniu do celu. Pomagamy na etapie wyboru lokalu i negocjacji w dostępie do maksymalnej oferty touroperatorskiej, wyposażamy partnerów w dedykowane systemy rezerwacyjne, aplikacje CRM, materiały promocyjne - mówi Wioletta Zarzycka, dyrektor sieci sprzedaży Wakacje.pl.

Mimo że w logo sieci znajduje się słońce, to już od sierpnia trwa sprzedaż oferty zimowej - wyjazdów narciarskich i sylwestrowych. Na szczęście w przypadku destynacji zimowych nie ma obaw, jak jest to latem, że któryś z krajów alpejskich lub Słowacja stanie się miejscem lokalnych zamieszek. Jednocześnie zimą klienci nadal mogą wybrać się na ciepły urlop w słońcu Egiptu, Turcji czy Tunezji. Alternatywą dla zamożniejszych klientów jest wylot na Karaiby lub do Tajlandii.

(dw)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0