16.10.2013

Apteka na plusie

Do końca roku Dbam o Zdrowie chce podpisać jeszcze 20 umów z nowymi partnerami.

Od początku roku do sieci Dbam o Zdrowie przystąpiło 26 niezależnych aptek. Franczyzodawca zakłada, że do końca roku uda się podpisać umowy z kolejnymi 20 partnerami. Dbam o Zdrowie szczególnie jest zainteresowana lokalnymi sieciami aptek, ale także przedsiębiorcami spoza branży. - Nowi franczyzobiorcy mogą liczyć na wsparcie przy doborze lokalizacji i dostęp do narzędzi sprzedażowych oraz atrakcyjnych warunków handlowych. Dzięki nim istniejące apteki mogą poprawić rentowność biznesu i zwiększyć sprzedaż - wyjaśnia Rafał Obarzanek, dyrektor ds. sieci sprzedaży DOZ.

Apteka Dbam o Zdrowie. Fot. Dbam o Zdrowie

Sieć Dbam o zdrowie chętnie pozyskuje do współpracy istniejące już niezależne apteki oraz lokalne sieci. W kręgu zainteresowania są przedsiębiorcy spoza branży farmaceutycznej.

Dbam o Zdrowie to największa sieć aptek w Polsce. Pod „pomarańczowym szyldem” działa 600 aptek własnych i ponad 400 franczyzowych. Plan otwarć kolejnych aptek chce zrealizować poprzez uruchamianie nowych punktów oraz pozyskanie dotychczasowych aptek prywatnych działających na rynku. W kręgu zainteresowania sieci są także podmioty spoza branży farmaceutycznej - koszt przystąpienia do sieci związany z dostosowaniem lokalu dla funkcjonującej apteki wynosi 3-6 tys. zł, zaś inwestycja w biznes dla debiutującego w branży farmaceutycznej przedsiębiorcy to 400 tys. zł. – wylicza Rafał Obarzanek.

Do promocji aptek jako pomysłu na własny biznes chce wykorzystać obecność na Targach Franczyzy, które odbędą się w Warszawie w dniach 17-19 października.

(kk)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0

Karolina Kazuła

doradca we franczyzie
Napisz do autora