29.10.2013

Monetia w komitywie z PGE i RWE

Agenci Monetii zarabiają na rachunkach wystawianych przez dostawców prądu, energii i telewizji kablowej.

Monetia to ogólnopolska sieć agencji, w których można opłacać rachunki – np. za czynsz, prąd, gaz czy telefon, doładować telefon komórkowy, wypłacić gotówkę za pomocą terminala POS czy zrealizować międzynarodowy przekaz pieniężny.
- Naszym priorytetem jest współpraca z wystawcami rachunków – takimi jak dostawcy energii czy telewizji kablowej, a także innymi instytucjami prowadzącymi własne kasy, np. urzędami miast i gmin. W tej chwili rozmawiamy z kilkoma dużymi podmiotami. Jesteśmy gotowi zarówno do przejmowania, jak i obsługi ich punktów kasowych, możemy też obsługiwać klientów w naszej sieci - mówi Wojciech Jóźwiak, prezes Monetii.

Zdjęcie punktu systemu Monetia

Inwestycja w placówkę agencyjną Monetii waha się między 7-15 tys. zł.

Już teraz Monetia ma podpisanych ponad 150 umów dotyczących współpracy w ramach realizowania płatności z takimi firmami jak PGE, RWE, Multimedia czy Vectra, a także urzędami skarbowymi oraz urzędami miast i gmin.
– Outsourcing obsługi kasowej przez Monetię pozwala wyeliminować koszty i ryzyko operacyjne związane z obsługą gotówki, a dodatkowo - w miejscach dotychczasowych kas - zaoferować klientom dodatkowe usługi, które dostępne są w naszych placówkach - dodaje Wojciech Jóźwiak.

Monetia jest największą w Polsce siecią agencji płatniczych pod względem liczby placówek i realizowanych transakcji. Na koniec trzeciego kwartału tego roku pod logo Monetii działało 500 punktów, obsługujących ponad 500 tys. klientów miesięcznie i realizujących rocznie 17 mln transakcji - na łączną kwotę 3 miliardów zł.

(dw)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0