06.11.2013

Atlantic w nowym wydaniu

Sklepy z bielizną Atlantic działają w trzech formatach. Jednak franczyzobiorcom dedykowany jest tylko jeden z nich.

Salon Atlantic w galerii Poznań City Center otworzył franczyzobiorca. Placówka została przygotowania już zgodnie z nową wizualizacją, wprowadzaną w ramach rebrandingu sieci. Sklepy Atlantic działają w trzech formatach, dostosowanych do powierzchni sprzedaży.

Salon Atlantic w Poznań City Center Fot. Atlantic SA

W ramach sieci Atlantic działa obecnie 29 salonów firmowych, 28 franczyz depozytowych oraz 9 outletów.

Pierwsza odsłona dotyczy największej powierzchni – powyżej 80 m2. Taki punkt działa od marca w łódzkiej Manufakturze. Salon poznański jest z kolei przedstawicielem punktów średniej wielkości – pomiędzy 40 a 70 m2. Trzeci format stanowią outlety, działające już w warszawskim Ursusie i w Gdańsku.

Dla franczyzobiorców dostępny jest jednak tylko koncept salonów o powierzchni 40-70 m2.
-Wynika to z faktu, że nie budujemy salonów franczyzobiorców powyżej 80m2, a outlety są zawsze salonami, których właścicielem jest Atlantic - tłumaczy Nina Nurzyńska, specjalista ds. komunikacji i PR Atlantic. - Otwarcia franczyzowe wchodzą w grę tylko w przypadku centrów handlowych, a nie lokalach przyulicznych.

Rebranding dotyczy na razie tylko nowo powstających punktów, a to znaczy, że działający franczyzobiorcy nie będą musieli ponosić kosztów zmian wystroju wnętrz swoich salonów. Inwestycja w sklep Atlantic o powierzchni 50 m2 wynosi ok. 100 tys. zł i jest zbliżona do inwestycji w salon z bielizną Esotique.

(gum)