13.11.2013

Biuro poza biurem

Franczyzobiorcy Ship Center zaoferują firmom obsługę kurierską, a także usługi biurowe. Jak przyjmie ich rynek?

Ship Center to nowa firma na rynku usług outsourcingowych. Partnerzy działający pod tym szyldem zapewnią swoim klientom usługi kurierskie i poligraficzne – pomogą wysłać i odebrać paczki, wyrobią pieczątki, a także wydrukują ulotki i inne materiały promocyjne oraz biurowe.

Biuro Ship Center Fot. Ship Center

Usługa wirtualnego biura, czyli rejestracji firmy pod cudzym adresem, pozwala ograniczyć koszty prowadzenia działalności. W punktach Ship Center można ponadto korzystać z komputera, własnego biurka i drukarki.

- Ship Center powinno stać się ikoną szybkich, profesjonalnych usług świadczonych za niewielką cenę – mówi Kamil Janowski, współwłaściciel firmy.

Plany ambitne, ale początek skromny. Na razie pod logo z owieczką działa jedna placówka własna i jedna franczyzowa. Rozpoczęcie sprzedaży licencji na biznes z tak skromną zaliczką na biznes to odważy krok. Ship Center nie narzeka jednak na brak zgłoszeń.
- Osoba która z nami współpracuje od 8 lat prowadziła podobny punkt w Warszawie. Dużą kampanię reklamową rozpoczęliśmy niedawno, a obecnie mamy 64 zainteresowane osoby z róznych miast. Około 10 z nich ma już lokal na biznes. Nie chcę zapeszać, ale myślę, że w ciągu dwóch najbliższych miesięcy zanotujemy wiele otwarć – zapowiada Kamil Janowski.

Jego zdaniem głównymi korzyściami wynikającymi z współpracy z Ship Center jest możliwość skorzystania z ofert 5 największych firm kurierskich, a także niskie koszty inwestycji. Do sieci można przystąpić otwierając punkt oferujący wyłącznie wysyłki kurierskie (pakiet Silver – inwestycja na poziomie 8 tys. zł netto) lub placówkę z pełnym zakresem usług (pakiet Gold – 18 tys. zł netto). Pierwszy format przeznaczony jest dla miast powyżej 30 tys. mieszkańców, drugi do większych, powyżej 70 tys.
- Koszt opłaty miesięcznej wynosi 4 proc. od obrotu netto danego punktu. Połowa tej kwoty jest przeznaczona na marketing sieci, druga trafia na utrzymanie sieci – dodaje Janowski.

(gum)