Najlepiej, gdy franczyzobiorcą zostaje fizjoterapeuta, farmaceuta lub pielęgniarka – osoba wykształcona w kierunku medycznym.
Edyta Braszkowska, właściciel marki i prezes firmy Samo Zdrowie
Niedziela
01.12.2013
Czy jest jeszcze jakiś rynek, na który warto wejść, bo mało na nim konkurencji?
 

Przedstawiciele sieci sklepów medycznych twierdzą, że ich rynek jest wart zainteresowania. Popyt na nim rośnie, a sklepów medycznych jest dużo mniej niż chociażby aptek. Jakie są zalety inwestycji w franczyzowy sklep medyczny? Przede wszystkim niskie koszty inwestycji początkowej. Wystarczy przyjrzeć się zasadom wejścia do sieci Samo Zdrowie. 15 tys. zł to opłata franczyzowa, zatowarowanie w zależności od lokalizacji nie powinno przekroczyć 30 tys. zł.

- Warto otwierać sklep medyczny we franczyzie – mówi Edyta Braszkowska, właściciel marki i prezes firmy Samo Zdrowie. Warto zapłacić za naprawdę dużą dawkę profesjonalnej wiedzy, którą biorca licencji otrzymuje od franczyzodawcy. Dowie się on m.in. jak sprzedawać fachowo tak specjalistyczny sprzęt oraz jak uzyskiwać od NFZu zwrot za sprzedane pacjentom stabilizatory czy kule.

Przychody firm oferujących sprzęt medyczny zależą bowiem od liczby osób realizujących zlecenia refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Prze cały czas trwania umowy Samo Zdrowie doradza franczyzobiorcy przy rozliczaniu z NFZ.
- Trudno rozkręcić taki biznes bez lat doświadczeń, ale dzięki franczyzowemu know-how można uzyskać zwrot z inwestycji w ciągu kilkunastu miesięcy – twierdzi Edyta Braszkowska.

Decyzja o założeniu sklepu medycznego to decyzja o wejściu na rosnący rynek. Społeczeństwo się starzeje i ludzie potrzebują coraz więcej medycznej pomocy. Jednocześnie rośnie świadomość, że dzięki specjalistycznemu sprzętowi jakość życia wyraźnie się poprawia – możliwe jest, jeśli nie zupełne wyleczenie, to przynajmniej zahamowanie lub lekkie cofniecie negatywnych objawów starzenia lub choroby. Z drugiej strony sprzęt jest coraz nowocześniejszy, nikogo nie zawstydza jego używanie, można w nim wyjść na ulicę bez narażania się na dziwne spojrzenia. Konkurencja jest stosunkowo nieduża: na rynku franczyzy funkcjonują tylko dwie jeszcze sieci ze stosunkowo niewielką liczbą sklepów. Dużo mniej niż na przykład w segmencie aptek.

Sklep Samo Zdrowie powinien znajdować się w pobliżu szpitala lub przychodni lekarskiej.

- Najlepiej, gdy franczyzobiorcą zostaje fizjoterapeuta, farmaceuta lub pielęgniarka – osoba wykształcona w kierunku medycznym – mówi Edyta Braszkowska z sieci Samo Zdrowie.

Możliwa jest również spółka takiej osoby z kimś nie związanym z branżą a mającym doświadczenie i umiejętności sprzedażowe. Na lokal wystarcza od 20 do 50 m 2, sklep powinien znajdować się w pobliżu szpitala lub przychodni. Franczyzowa opłata miesięczna to 500 zł. Biorca zamawia sprzęt u producentów wskazanych przez Samo Zdrowie. Edyta Braszkowska zapewnia, że jej firma obsługuje więcej grup klientów niż konkurencja – nie tylko pacjentów z popularnymi schorzeniami ortopedycznymi, ale też grupę pacjentów onkologicznych oferując im m.in. protezy piersi i peruki.

Samo Zdrowie przeprowadza dla biorców szkolenia ze znajomości produktów, z realizacji zleceń w ramach NFZ, uczy programu komputerowego do wystawiania faktur i obsługi kasy fiskalnej. Pomaga też pozyskać pierwszych klientów.

(as)


NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Jaki biznes się opłaci w 2018? /01.12.2017

Sprawdziliśmy, w jaki biznes warto zainwestować w nadchodzącym roku. Tłumaczymy, jak otworzyć i z sukcesem prowadzić spaghetterię, sklep z bielizną, pączkarnię, agencję Mikołajów, park trampolin oraz firmę sprzedającą kosze prezentowe. Opisujemy też sprawdzone franczyzy z branży usługowej. Radzimy, jak przeprowadzić remanent w firmie.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.

POPULARNE NA FORUM

Optyk

Jak bardzo opłaca się otwarcie wirtualnego optyka? Sprzedaż soczewek aktualnie rośnie w siłę, wystarczy spojrzeć na Soczewki.net. Jak wiadomo monopol nie jest dobry to...

1 wypowiedzi
ostatnia 22.06.2018
Psychoterapia

Cześć, korzystał ktoś z psychoterapeuty albo był na jakiejś psychoterapii ? Mnie zanteresowała opcja psychoterapia gestalt warszawa wilanów jest to dość ciekawa...

1 wypowiedzi
ostatnia 20.06.2018
Optyk ma różowe okulary

Dobry optyk to taki który rozumie swojego pacjenta. Dlatego warto dobrze wybrać salon optyczny. Ja korzystam z oferty optyk olsztyn

22 wypowiedzi
ostatnia 19.06.2018
Witaminowe eldorado

Witam serdecznie. Co sądzicie na temat tego czy witamina d3 jest potrzebna w diecie. Tak się zastanawiam bo widzę że jest teraz szał na różnego rodzaju suplementy, a tej...

1 wypowiedzi
ostatnia 18.06.2018
Własny biznes w Anglii

Jeśli mieszkasz i prowadzisz działalność w Anglii oraz korzystasz z usług doradczych to zapraszam na stronę http://accountancy4you.com/pl/. Accountancy 4 You to polskie...

28 wypowiedzi
ostatnia 18.06.2018
Preparaty odchudzające

Do takich preparatów lepiej jest jednak podejść z pewnym dystansem. Jednym z najlepszych wyjść jest jak dla mnie na chwilę obecną dieta odchudzająca w postaci...

31 wypowiedzi
ostatnia 18.06.2018
Salon optyczny: Biznes, który wpada w oko

Myślę, ze zdecydowanie warto się z tym zapoznać! --- http://specjalistka-ortodonta.pl/

6 wypowiedzi
ostatnia 12.06.2018
Optyk ma różowe okulary

Sklepy optyczne stacjonarne maja sens ponieważ wiele osób nie wie w jakich okularach będzie się dobrze czuło. I na miejscu może sobie przymierzyć wiele par, zorientować...

22 wypowiedzi
ostatnia 08.06.2018