Oprócz prezesa Patricka Renault w skład zarządu Grupy Muszkieterów weszli Maciej Misan, Piotr Rybajczyk i Janusz Bartkowiak.
Piątek
22.11.2013
Polska spółka zarządzająca sieciami Intermarché i Bricomarché ma nowego prezesa.
 

Marek Feruga, który funkcję prezesa Grupy Muszkieterów objął w 2010 roku, dostał awans. Na początku listopada przeniósł się do francuskiej centrali, gdzie dołączył do władz holdingu ITM Entreprises, kierującego rozwojem marek Intermarché i Bricomarché.

Nowym szefem Grupy został Patrick Renault. Od kwietnia był w zarządzie spółki, a wcześniej pracował m.in. nad przyłączeniem Portugalii i Belgii do Regionów Europejskich Muszkieterów. Sam jest właścicielem dwóch supermarketów Intermarché we Francji.

Wraz z Patrickiem Reanult w zarządzie zasiądzie Maciej Misan, jeden z pierwszych Muszkieterów w Polsce, a także, odpowiedzialny wcześniej za logistykę w Grupie, Piotr Rybajczyk. Skład zarządu uzupełnia Janusz Bartkowiak, zasiadający we władzach spółki od 2010 roku.

- Uważam te zmiany za bardzo korzystne – mówi portalowi Franchising.pl jeden z członków Grupy Muszkieterów z wieloletnim stażem. – Przede wszystkim cieszę się, że w końcu doczekaliśmy się Polaka we francuskiej centrali ITM Entreprises. Ponadto spodziewam się, że objęcie funkcji prezesa przez Patricka Renault da mocny impuls do rozwoju sieci oraz w zakresie polityki cenowej i handlowej.

Grupa Muszkieterów, jest zrzeszeniem 230 niezależnych polskich przedsiębiorców, zarządzających supermarketami spożywczymi Intermarché oraz supermarketami typu „dom i ogród” Bricomarché. Muszkieterowie są obecni w 6 krajach Europy: Polsce, Francji, Belgii, Portugalii i na Bałkanach. W 2012 roku obroty całej Grupy Muszkieterów wyniosły ponad 39 miliardów euro.

(gum)