W sklepach Małpka Express można także napić się kawy lub herbaty, zjeść hot doga, skorzystać z bezpłatnego dostępu do internetu, wysłać paczkę za pomocą InPost oraz uregulować płatność za rachunki.
Czwartek
28.11.2013
W sklepach spożywczych Małpka Express pojawiły się pierwsze strefy Merlin.pl.
 

Niedawno informowaliśmy o podpisaniu umowy współpracy między Ruchem i InPostem. Klienci w salonach prasowych będą mogli odebrać paczki wysyłane za pośrednictwem prywatnego operatora pocztowego. Teraz jesteśmy świadkami współpracy sklepu internetowego Merlin.pl z siecią sklepów convenience Małpka Express, która posiada już 180 punktów w całej Polsce.

Strefy Merlin.pl będą wyodrębnioną częścią lokali Małpka Express. Składać się będą ze stanowiska wyposażonego w specjalny tablet posiadający aplikację do składania zamówień, punktu odbioru przesyłek oraz regału z wybraną ofertą sklepu internetowego. Pierwsza strefa Merlin.pl została wprowadzona 22 listopada w Małpce Express w Poznaniu. Projekt w takiej formie zostanie wprowadzony jeszcze do trzech placówek: w Poznaniu, Tarnowie Podgórnym i w Szczecinie. Strefy Merlina są projektem pilotażowym, ale współpraca między spółką Małpka a Merlin.pl będzie długofalowa. We wszystkich pozostałych sklepach Małpka Express wkrótce pojawią się pomarańczowe regały, na których czekać będą przesyłki zamówione przez klientów sklepu Merlin.pl. Tego typu działania są wynikiem tegorocznych zmian własnościowych w spółkach. Obie firmy jeszcze w tym roku dołączyły do grupy kapitałowej Czerwona Torebka.

- Jednym z naszych podstawowych celów jest ciągłe rozwijanie i doskonalenie nowoczesnego formatu convenience. Staramy się maksymalnie poszerzać ofertę asortymentu oraz usług dostępnych w naszych sklepach. Współpraca z Merlin.pl stwarza nam możliwości rozbudowania koncepcji sklepu a także dywersyfikowania oferty w poszczególnych placówkach – mówi Przemysław Mroczek, dyrektor departamentu marketingu w spółce Małpka.

(dw)


/2/
ZOBACZ WIĘCEJ

NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Jaki biznes się opłaci w 2018? /01.12.2017

Sprawdziliśmy, w jaki biznes warto zainwestować w nadchodzącym roku. Tłumaczymy, jak otworzyć i z sukcesem prowadzić spaghetterię, sklep z bielizną, pączkarnię, agencję Mikołajów, park trampolin oraz firmę sprzedającą kosze prezentowe. Opisujemy też sprawdzone franczyzy z branży usługowej. Radzimy, jak przeprowadzić remanent w firmie.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.