02.12.2013

S’Canto wychodzi ze Śląska

Austriacka firma sprzedająca elegancką odzież dla kobiet rozpoczyna poszukiwania partnerów na terenie całego kraju.

Marka S'Canto pojawiła się na polskim rynku we wrześniu tego roku. Firma pochodzi z Austrii i specjalizuje się w sprzedaży damskiej konfekcji biznesowej. W Polsce działa 10 sklepów z odzieżą S'Canto, z których 9 prowadzą partnerzy sieci. Na razie firma działa prawie wyłącznie na Śląsku, ale S'Canto zamierzają otwierać sklepy w kolejnych miastach naszego kraju, dlatego rozpoczęli aktywne poszukiwania franczyzobiorców.

Wejście do sklepu S'Canto. Fot. S'Canto

Na inwestycję w sklep z ubraniami S’Canto trzeba przeznaczyć od 20 do 100 tys. zł. Warunki i formy współpracy omawiane są indywidualnie z każdym potencjalnym partnerem

- W Polsce nie ma zbyt wielu sklepów oferujących klientkom ubrania eleganckie, ale równocześnie modne i wygodne. Dlatego nasza firma stara się zagospodarować tę niszę oferując kobietom ciekawe ubrania do biura, w których nie będą czuły się jak w mundurze - mówi Justyna Szczapińska-Kreuschner, współwłaścicielka S'Canto Polska. - Nasze ubrania są produkowane wyłącznie na terenie Unii Europejskiej, przez co nasza firma nie bazuje na niewolniczej pracy dorosłych i dzieci w Chinach, czy Bangladeszu.

Na inwestycję w sklep z ubraniami S'Canto trzeba przeznaczyć od 20 do 100 tys. zł. Warunki i formy współpracy omawiane są indywidualnie z każdym potencjalnym partnerem i zależą m.in. od powierzchni sklepu i oczekiwań partnera biznesowego. S'Canto Polska zapewnia swoim franczyzobiorcom pomoc w zaaranżowaniu punktu partnerskiego lub zaprojektowaniu sklepu franczyzowego. Centrala pomaga także odpowiednio zatowarować sklep i gwarantuje partnerom opiekę marketingowo-reklamową.

- Najważniejszym elementem decydującym o sukcesie sklepu jest dobra lokalizacja. Preferujemy centra handlowe i ulice handlowe, które cieszą się dużą popularnością wśród kupujących. Bardzo istotną kwestią jest dla nas również liczba sklepów działających w danym mieście. Żeby zapewnić naszym partnerom sprzedaż na odpowiednim poziomie przewidujemy wyłączność terytorialną – tłumaczy Justyna Szczapińska-Kreuschner.

(mak)