20.05.2002

W kierunku konsolidacji

Eldorado chce przeznaczyć 20 - 30 mln zł na inwestycje, przede wszystkim na rozwój sieci supermarketów Stokrotka

Jak informuje Supermarket News informację tą przekazał prezes spólki Artur Kawa. Powstawać też będą kolejne sklepy Groszek, jednakże firma nie przewiduje w tym zakresie własnych inwestycji. Placówki będą uruchamiane na podstawie umów franchisingowych.

Spółka Eldorado, zajmująca się hurtowym i detalicznym handlem artykułami spożywczymi na terenie południowo-wschodniej Polski, chce otworzyć w tym roku 10 – 12 supermarketów Stokrotka oraz zwiększyć do 250 liczbę sklepów Groszek. Obecnie sieć liczy 169 punktów handlowych, z których prawie 120 działa w województwie lubelskim.

Prezes poinformował również, że spółka prowadzi rozmowy na temat przejęcia niewielkich sieci handlowych. Nie spodziewa się jednak ich zakończenia w tym roku. W jego ocenie konsolidacja rynku jest jednak nieunikniona.

Nie jest on odosobniony w takiej opinii. Podobne poglądy prezentują przedstawiciele sieci, zarówno tych o Polskim rodowodzie jak i zagranicznych firm działających na naszym rynku. Prognozy przewidują w najbliższych latach znaczące zmiany zmierzające do konsolidacji firm oraz zastąpienia ogromnej liczby podmiotów gospodarczych, jakie obecnie działają na rynku, grupa dominujących przedsiębiorstw.

Więcej: Supermarket News, 11-24 kwietnia 2002

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0