Program Akademii Przedsiębiorczości został stworzony z myślą o energicznych i pełnych zapału osobach, które chcą budować swoją karierę prowadząc własny biznes.
Przemysław Turski, dyrektor działu ekspansji Delikatesów Centrum.
Czwartek
12.12.2013
O zajęciach w Akademii Przedsiębiorczości opowiada Przemysław Turski, dyrektor działu ekspansji Delikatesów Centrum.
 

Na czym polega Akademia Przedsiębiorczości Eurocash i do kogo jest adresowana?
Akademia Przedsiębiorczości to program, który gwarantuje zdobycie niezbędnej wiedzy i doświadczenia w prowadzeniu własnego sklepu spożywczego jeszcze przed jego otwarciem. Dzięki niemu przyszły franczyzobiorca Delikatesów Centrum ma ułatwiony start do świata własnego biznesu i znacznie zwiększa swoją szansę na odniesienie sukcesu. Program został stworzony z myślą o energicznych i pełnych zapału osobach, które chcą budować swoją karierę, prowadząc własny biznes. Do udziału w szkoleniach odbywających się w ramach Akademii Przedsiębiorczości zapraszamy zarówno osoby, które posiadają doświadczenie w pracy w sklepie spożywczym, jak i osoby, z doświadczeniem w innych branżach, a także tych, którzy planują rozstać się z etatową pracą.

Dlaczego Eurocash stworzył Akademię Przedsiębiorczości?
Wspieranie przedsiębiorczości oraz inwestowanie w rodzinne biznesy Polaków jest elementem naszej strategii. Chcemy ułatwić start we własny biznes zarówno absolwentom studiów, jak i bardziej doświadczonym osobom. Z jednej strony dajemy absolwentom szansę na zostanie menedżerami pod okiem naszych ekspertów, z drugiej - osobom doświadczonym w biznesie umożliwiamy rozpoczęcie nowej drogi i proponujemy sprawdzoną koncepcję detaliczną. Dla dzisiejszego rynku pracy oraz często bardzo skuteczna droga własnej kariery.

W jakich szkoleniach biorą udział uczestnicy?
Długość programu jest uzależniona od doświadczenia zawodowego kursantów. Kompleksowy program dla osób nieposiadających doświadczenia w branży spożywczej trwa łącznie około 3 miesięcy. Przez pierwsze 7 tygodni przyszli franczyzobiorcy przyswajają wiedzę teoretyczną przekazywaną przez ekspertów z Eurocash Franczyza. Kolejne tygodnie upływają na sprawdzeniu w praktyce poznanej wcześniej teorii - kursanci obejmują stanowisko zastępcy kierownika w jednym ze sklepów w Polsce. W ten sposób poznają wszystkie zadania, jakie stoją przed menedżerem i franczyzobiorcą zarządzającym placówką. Dzięki temu przyszły właściciel sklepu jest przygotowany na realne wyzwania, jakie staną przed nim na co dzień. Po tym etapie przyszły właściciel sklepu, wyposażony w praktyczną wiedzę, jest gotowy do otwarcia własnego sklepu.

(mak)


NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Jaki biznes się opłaci w 2018? /01.12.2017

Sprawdziliśmy, w jaki biznes warto zainwestować w nadchodzącym roku. Tłumaczymy, jak otworzyć i z sukcesem prowadzić spaghetterię, sklep z bielizną, pączkarnię, agencję Mikołajów, park trampolin oraz firmę sprzedającą kosze prezentowe. Opisujemy też sprawdzone franczyzy z branży usługowej. Radzimy, jak przeprowadzić remanent w firmie.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.