12.12.2013

Wybierz pomysł na firmę

W Katalogu Franczyz można znaleźć blisko 450 firm, które chcą się podzielić sprawdzonym sposobem na biznes.

Miejsc, w których można znaleźć pomysły na własny biznes jest sporo. Przoduje wśród nich internet, gdzie funkcjonuje mnóstwo stron internetowych zawierających po kilka, kilkanaście pomysłów na mniej lub bardziej intratny interes. Na większości stron internetowych pojawiają się jednak tylko króciutkie informacje, enigmatycznie wyjaśniające czym zajmuje się firma poszukująca franczyzobiorców, nie wspominając ani słowem o warunkach współpracy i kosztach przystąpienia do sieci. Jednak wśród wielu stron internetowych pretendujących do miana zbioru pomysłów na własny biznes można znaleźć prawdziwą skarbnicę pomysłów na firmę – największy w Polsce Katalog Franczyz na portalu Franchising.pl.

Katalog Franczyz na portalu franchising.pl Fot. PROFIT system sp. z o.o.

Katalog Franczyz to największy w polskim internecie zbiór pomysłów na biznes.

Każdego miesiąca portal Franchising.pl odwiedza około 100 tys. unikalnych użytkowników. Wielu z nich przyciąga Katalog Franczyz, gdzie można znaleźć blisko pół tysiąca pomysłów na własny biznes. Liczba marek obecnych w Katalogu zmienia się z dnia na dzień, bowiem codziennie kolejne firmy decydują się na umieszczenie w nim swojej prezentacji. Dlaczego to robią? Powodów jest wiele. Przede wszystkim portal Franchising.pl to największy serwis internetowy poświęcony franczyzie, gdzie można znaleźć fachową wiedzę oraz najświeższe informacje ze świata franczyzy, m.in. wywiady z przedstawicielami firm franczyzowych, którzy odsłaniają kulisy funkcjonowania sieci, czy rozmowy z franczyzobiorcami, którzy mówią wprost, jak wygląda współpraca. Franchising.pl jest dla wielu franczyzodawców pierwszym miejscem, w którym ogłaszają swoje plany rozwojowe.

- Wprowadziliśmy do Polski międzynarodową markę Arcora związaną z profesjonalnym utrzymaniem czystości. Współpracę z portalem Franchising.pl oraz miesięcznikiem Własny Biznes FRANCHISING rozpoczęliśmy we wrześniu tego roku i chociaż trwa ona zaledwie kilka miesięcy, to bardzo wyraźnie widać jej olbrzymią wartość biznesową – mówi Katarzyna Gessel, prezes zarządu TiM Professional. - Przez 3 miesiące obecności w Katalogu Franczyz mieliśmy ponad 20 zgłoszeń od potencjalnych franczyzobiorców, spośród których wybraliśmy 8 osób. Z częścią z nich już podpisaliśmy umowy, z pozostałymi prowadzimy lub pozytywnie zamykamy negocjacje.

Katalog systemów franczyzowych i partnerskich na franchising.pl

Każdą prezentację zamieszczoną w Katalog Franczyz ogląda rocznie nawet kilkanaście tysięcy potencjalnych franczyzobiorców.

Katalog Franczyz to proste narzędzie, które w przystępny sposób pozwala znaleźć najlepszy pomysł na biznes. Przyszły franczyzobiorca może szukać oferty konkretnej firmy franczyzowej, albo sprawdzić oferty biznesowe firm działających w wybranej branży. W Katalogu na portalu Franchising.pl można znaleźć blisko 200 prezentacji firm zajmujących się handlem i ponad 230 marek działających na rynku usług.

Każda prezentacja firmy franczyzowej zawiera informacje dotyczące tego, czym dana firma się zajmuje, jakie oferuje produkty, bądź jakie usługi świadczy. Rocznie każdą prezentację czyta nawet kilkanaście tysięcy osób. Przyszli franczyzobiorcy w Katalogu mogą również znaleźć informacje dotyczące warunków współpracy oraz wymagań stawianych potencjalnym partnerom. Niektórzy franczyzodawcy w swoich prezentacjach umieszczają również formularze kontaktowe, które pozwalają osobom zainteresowanym współpracą na bezpośredni kontakt. Wszystko to sprawia, że odwiedzający portal franchising.pl chętnie korzystają z Katalogu Franczyz poszukując tam pomysłu na własny biznes. Ponadto prezentacje są powiązane z archiwalnymi artykułami na temat firm. Dzięki temu można sprawdzić jak wyglądała historia rozwoju sieci franczyzowej.

(mak)