17.12.2013

Stara karta kredytowa, nowe logo

Montradę, firmę obsługującą karty kredytowe i debetowe, zastąpi w 2014 PaySquare. Zmiany nie dotkną partnerów.

To kolejna zmiana własnościowa dotycząca firmy Montrada. Na początku 2013 roku Montrada GmbH przejęła działającego na polskim rynku operatora terminali do kart płatniczych firmę Rea Card. Teraz firmę Montrada czeka kolejna fuzja, tym razem z holenderskim PaySquare BV. Od 1. stycznia przyszłego roku obie firmy będą działały pod logo PaySquare SE. Nazwa Montrada będzie znikać z rynku stopniowo.

Montrada terminal Fot. Montrada

Montrada i PaySquare obsługują płatności kartami kredytowymi i debetowymi. Montrada prowadzi działalność w Niemczech i w Polsce. Natomiast PaySquare koncentruje się na krajach Beneluksu, zaś w zakresie płatności online – także na pięciu innych rynkach.

Jak twierdzą przedstawiciele firmy Montrada, połączenie obu firm nie będzie wiązało się ze znaczącymi zmianami dla dotychczasowych partnerów firmy. Koszty rebrandingu punktów partnerskich i dostosowania ich do wymagań firmy poniesie Montrada.

- Jako jedna firma będziemy w stanie lepiej obsługiwać naszych klientów oraz szybciej i skuteczniej reagować na rozwój wydarzeń na rynku. Oczywiście priorytetowe będą dla nas nadal rzetelność i jakość. Klienci nie odczują zmian na początkowym etapie fuzji. Dla naszych polskich i niemieckich klientów oprócz nazwy firmy nic się nie zmieni. Z czasem uzyskają oni jednak o wiele więcej możliwości – mówi Harald Maurer, dyrektor firmy Montrada.

Dziś Montrada prowadzi w Polsce 11 punktów partnerskich oraz 1 własny. Ich pracownicy zajmują się pozyskiwaniem akceptantów, czyli punktów usługowo-handlowych korzystających z terminali płatniczych.

(mak)