Przedstawiciele Sphinxa nie chcą zdradzić szczegółów dotyczących kosztów związanych z otwarciem – tłumaczą, że to projekt testowy.
Niedziela
29.12.2013
Franczyzodawca uruchomił pierwszą wolnostojącą restaurację. Sphinx sprawdzi, czy lokal w tym formacie zarobi na siebie.
 

Nowootwarta placówka Sphinxa mieści się w okolicy centrum handlowego Futura Park Wrocław. To piąty punkt sieci w tym mieście, ale pierwszy w wolnostojącym budynku. Pomieści 130 gości na dwóch piętrach o łącznej powierzchni prawie 400 m2. W lokalu znajdują się dwie specjalne loże stylizowane na beczki, na najmłodszych gości czeka zaś kącik dla dzieci. Ponadto w planach na wiosnę jest uruchomienie ogródka.

Uruchomiona restauracja należy do centrali. Jej przedstawiciele nie chcą jednak zdradzić szczegółów dotyczących kosztów otwarcia – tłumaczą, że to projekt testowy. Lokalem zarządza niezależny menedżer na własny rachunek.
- Prowadzenie restauracji Sphinx przy centrum Futura Park we Wrocławiu powierzyliśmy osobie, która dysponuje wieloletnim doświadczeniem w naszej sieci. Menedżer ten współpracował już z nami wcześniej w modelu operatorskim około dwóch lat. Początkowo zarządzał jedną, a następnie dwoma restauracjami Sphinx we Wrocławiu. To zasadniczy powód, dla którego zdecydowaliśmy się właśnie na tego operatora - tłumaczy Mariola Krawiec-Rzeszotek, wiceprezes Sfinksa.

Wrocławska placówka jest dla Sfinksa „królikiem doświadczalnym”. Jeśli jej wyniki okażą się satysfakcjonujące, to możliwe, że otwarcia w tym formacie zobaczymy jeszcze w innych miastach.
- Z pewnością będziemy się uważnie przyglądać i oceniać jak funkcjonuje ten typ lokal i jak jest postrzegany przez naszych gości - mówi Mariola Krawiec-Rzeszotek, wiceprezes Sfinks Polska.

Sfinks Polska zarządza 108 restauracjami na terenie Polski, w tym siecią 92 restauracji Sphinx (segment casual dining), 10 restauracjami Chłopskie Jadło (segment premium) i 6 restauracjami Wook (segment casual dining).

(gum)


NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.

Biznesplan: jak policzyć przyszłe zyski /16.03.2009

Zanim zainwestujemy we własny biznes spróbujmy oszacować jego rentowność.

POPULARNE NA FORUM

Catering się opłata?

Słyszałem że catering okolicznościowy poznań jest rozwiązaniem niezwykle wygodnym, w sam raz dla zabieganych - nie trzeba robić zakupów ani gotować, otrzymujemy...

3 wypowiedzi
ostatnia 14.06.2018
Catering się opłata?

Pewnie że opłaca się prowadzić firmę cateringową, Mam znajomego który prowadzi, firmę Nelson - Catering & Events i mają bardzo dużo zamówień , na co dzień jak i...

3 wypowiedzi
ostatnia 13.06.2018
Jedzenie w dobrym miejscu

Lokalizacja jest bardzo ważna moim zdaniem, często widać że restauracje czy trucki z jedzeniem gdy stoją w słabym miejscu to mają mały ruch. Ostatnio w centrum...

3 wypowiedzi
ostatnia 13.06.2018
Jedzenie na zamówienie

Sprawdź sobie Pure&Fresh - catering dietetyczny, diety pudełkowe, dieta na życzenie. No ogólnie są świetni, jedzenie jest wręcz przepyszne. Biorę od nich pełną dietę...

21 wypowiedzi
ostatnia 11.06.2018
Catering się opłata?

Witam serdecznie. Od pewnego czasu już pracuję jako kucharz w firmie cateringowej Weranda - catering poznań . Rozmyślam nad założeniem własnej działalności właśnie w...

3 wypowiedzi
ostatnia 11.06.2018
McDonalds opinie o franczyzie

McDonald robi bardzo dobrą kawę. To im trzeba przyznać. ______________________ Praca licencjacka z marketingu

2 wypowiedzi
ostatnia 08.06.2018
Wynajem kelnerów

To może być bardzo dobra opcja biznesowa. _______________ Marketing

3 wypowiedzi
ostatnia 08.06.2018
Jedzenie na zamówienie

Moim zdaniem najwygodniejszą apką do zamawiania jest pizza portal, osobiście jeśli coś zamawiam to właśnie przez ich aplikację. Nie tylko pizza, ogólnie dobre jedzenie...

21 wypowiedzi
ostatnia 07.06.2018