Abacosun szuka sposobu na konkurencję

Zainteresowanie usługami salonów urody rośnie przed Sylwestrem i studniówkami. Przełom roku to okres żniw finansowych dla branży.
Poniedziałek
30.12.2013
Rywalizacja na rynku salonów kosmetycznych jest coraz zacieklejsza. Jak się wyróżnić?
 

Ostatnie dwa lata na rynku salonów kosmetycznych upłynęły pod znakiem swoistej korekty – słabsi gracze zniknęli z rynku, a wielu z tych, którzy przetrwali, zostali zmuszeni do ograniczenia liczby placówek. W branży trwa zacięta walka o klienta. A ten jest coraz bardziej świadomy.
- Silna konkurencja powoduje, że klienci zaczynają zwracać bardzo baczną uwagę na poziom usług oraz na zastosowane podczas zabiegów technologie. Spora ich grupa klientów śledzi najnowsze trendy w kosmetologii i sama dopytuje się o nowości w swoich salonach. To wymusza na właścicielach stałe inwestowanie w innowacyjne technologie – mówi Grażyna Cichocka, zarządzająca siecią Abacosun – Salony Urody.

Jak rozumieć tę innowacyjność i nowe technologie w branży kosmetycznej? Właścicielka Abacosun twierdzi, że chodzi tu przede wszystkim o wykorzystanie nowoczesnych technik zabiegowych, a także unikatowych, chronionych patentami produktów.- Wiele z nich mamy w swojej ofercie jako wyłączny dystrybutor na Polskę – mówi Cichocka.

Atutem rynkowym jest również rozpoznawalna marka. - Posługiwanie się rozpoznawalnym logo daje początkującym gabinetom przewagę już na starcie – zapewnia Cichocka.

Franczyzobiorcy mogą przystąpić do sieci Abacosun otwierając ekskluzywny instytut urody (tych działa obecnie 5) lub mniejszy - partnerski salon kosmetyczny. Inwestycja wymaga zaangażowania kwoty minimum 36 tys. zł. Inwestycja we franczyzowy salon Abacosun powinna zwrócić się już po pierwszym roku działalności.
- Od 18 lat prowadzimy też własny Instytut Urody, znamy więc potrzeby klientów i specyfikę pracy w gabinecie kosmetycznym „od kuchni” – dodaje Grażyna Cichocka.

(gum)


POPULARNE NA FORUM

Trening z maszyną

A ja trenuję na rowerku treningowym. Kupiłam w www.hop-sport.pl akurat teraz mają fajne promocje. Warto zerknąć.

39 wypowiedzi
ostatnia 19.07.2018
Croatia thanh cong tai vi sao?

Nào là tâm trạng, nào là ý thức, khi là niềm tự hào dân tộc... Vậy, hãy nghe chính một “fan cuồng” Croatia, trước khi nghe những lời bàn...

1 wypowiedzi
ostatnia 15.07.2018
Fotodepilacja - z kim warto współpracować?

Osobiście polecam dobrego lekarza medycyny estetycznej https://ranking.abczdrowie.pl/s/Lekarz%20medycyny%20estetycznej Wtedy będziemy mieli pewność, że efekty będą trwałe.

59 wypowiedzi
ostatnia 13.07.2018
Fotodepilacja - z kim warto współpracować?

Osobiście polecam dobrego lekarza medycyny estetycznej https://ranking.abczdrowie.pl/s/Lekarz%20medycyny%20estetycznej Wtedy będziemy mieli pewność, że efekty będą trwałe.

59 wypowiedzi
ostatnia 13.07.2018
Gabinet kosmetyczny

Ja myślę o otworzeniu gabinetu z zabiegami makijażu permanentnego. Na początek chciałabym zająć się makijażem permanentnym brwi 3 metodami . Chciałam się...

97 wypowiedzi
ostatnia 12.07.2018
Gabinet kosmetyczny

Według mnie podstawą przy otwieraniu salonu kosmetycznego są odpowiednia wiedza i umiejętności, które to można nabyć w trakcie dobrych szkoleń. Następnie należałoby...

97 wypowiedzi
ostatnia 02.07.2018
Firma w formie

Moda na zdrowy tryb życia dalej trwa i bardzo dobrze :) Sam należę do osób, które w wolnym czasie chętnie uprawiają sport - po takich zajęciach czuję się...

3 wypowiedzi
ostatnia 25.06.2018
Manicure "pod ręką"

Coraz częściej się widzi w centrach handlowych wysepki z zabiegami kosmetycznymi. _________________________ http://www.biokur.pl/

3 wypowiedzi
ostatnia 22.06.2018