24.12.2013

Spar zamiast Groszka

Franczyzowy supermarket zastąpił lokal konkurencyjnej sieci w podkarpackim Zręcinie.

Otwarty w grudniu sklep Spar znajduje się w centrum Zręcina przy trasie przejazdowej z Krosna do Dukli. Jego właścicielem jest spółka Impuls, która postanowiła uruchomić swoją franczyzę w obiekcie należącym wcześniej do innej sieci franczyzowej – Groszka. Zarządzający nią Eurocash ma w miejscowości jednak wciąż godną reprezentację. Nadal działają tam Delikatesy Centrum.

Sklep Spar w Zręcinie Fot. SPAR Polska

Spar Polska działa od 1996 roku, a od 2010 roku należy do jednej z największych grup dystrybucyjnych w kraju - Grupy Kapitałowej Bać-Pol.

Zmiana aranżacji wnętrza i elewacji budynku oraz wymiana wyposażenia, a także zatowarowanie przebiegły dość sprawnie. Zajęły dwanaście dni.
- Tak szybka metamorfoza praktycznie całości placówki nie byłaby możliwa bez pomocy Spar. W dużym stopniu to zasługa franczyzodawcy, że udało nam się otworzyć sklep jeszcze przed świętami, które jak wiadomo są gorącym okresem dla całego handlu – mówi właściciel sklepu SPAR w Zręcinie. – Śmiało mogę powiedzieć, że w przyszłości planujemy kolejne wspólne otwarcia placówek. Tym razem jednak myślimy o południowo-zachodniej części kraju.

Marka Spar jest obecna w 36 krajach na czterech kontynentach. W Polsce działa pod tym szyldem 140 sklepów.
- W tej chwili finalizujemy podpisanie wielu umów z dużymi dostawcami na rynku, które pozwolą nam jeszcze lepiej i ściślej współpracować z nimi. Osiągnęliśmy już dużą liczbę sklepów, chcemy lepiej korzystać z efektu skali, jakim dysponujemy. 140 sklepów to duża siła, dlatego możemy zacząć ją wykorzystywać realizując plany, które są praktycznie niedostępne dla indywidualnych sklepów i małych sieci. Mówię tu o zakrojonych na szeroką skalę programach promocyjnych i lojalnościowych organizowanych przez nas lub współorganizowanych z producentami współpracującymi z nami – zapowiada Michał Wesołowski, dyrektor handlowy Spar Polska.

(gum)