Dyskonty Czerwona Torebka będą lokalizowane w galeriach handlowych. Sklep powstanie m.in. w szczecińskim centrum handlowym Marcredo Center.
Wtorek
31.12.2013
Pierwsze sklepy ogólnospożywcze ruszyły pod koniec roku. Ich właścicielem jest Czerwona Torebka.
 

Do tej pory niekwestionowanymi liderami na rynku dyskontów była Biedronka i Lidl. Pierwszą z wymienionych sieci w latach 90. założył Mariusz Świtalski, ale sprzedał ją portugalskiej spółce Jeronimo Martins. Tym razem Czerwona Torebka, w której radzie nadzorczej zasiada poznański biznesmen, rozpoczęła budowę nowej sieci dyskontów pod logo... Dyskont Czerwona Torebka. Chociaż pierwsze otwarcie miało miejsce 21 grudnia 2013 roku, pod szyldem Dyskont działa już pięć sklepów. W asortymencie znajduje się 2,5 tys. indeksów, w tym artykuły spożywcze, napoje, alkohole, artykuły przemysłowe, chemia gospodarcza, kosmetyki, zabawki.

W Dyskontach klient będzie mógł dokonać zakupów w cenach hurtowych. Przy każdym z produktów będą widoczne dwie kwoty: detaliczna i hurtowa, która będzie obowiązywać przy zakupie co najmniej 6 szt.
- Dyskont Czerwona Torebka, od podobnych formatów obecnych na rynku, odróżnia oferta. W naszych sklepach będą dostępne jedynie produkty rozpoznawalnych marek w hurtowych cenach. Nie wprowadzamy marki własnej. Będziemy oferować mniej grup produktowych, ale będą one bardziej pogłębione. Klient będzie miał zatem większy wybór produktów w każdej oferowanej przez nas kategorii - informuje Paweł Ciszek, prezes zarządu spółki Czerwona Torebka.

Dyskonty będą powstawać w całej Polsce, zarówno w dużych miastach, jak i w mniejszych miejscowościach powyżej 10 tysięcy mieszkańców. Sklepy będą lokalizowane w galeriach handlowych oraz w obiektach najmowanych na podstawie wieloletnich umów najmu. Pierwsze sieciowe sklepy powstały w Gdańsku, Działdowie, Bydgoszczy, Bytomiu i Białymstoku.
- Projekt jest kontynuacją dotychczasowych doświadczeń spółki. Chcemy wzmacniać działalność handlową, która naszym zdaniem jest najbardziej perspektywicznym segmentem biznesu. Przejęcie największego sklepu internetowego Merlin.pl oraz sieci sklepów Małpka Express pozwoli nam na zajęcie znaczącej pozycji w segmentach e-commerce i convenience, a rozwój własnego formatu handlowego również w segmencie dyskontów – dodaje Ciszek.

Czerwona Torebka nie przewiduje sprzedaży licencji na poprowadzenie franczyzowego Dyskontu.

(dw)