W ciągu najbliższych czterech lat Żabka Polska ma zamiar otworzyć 2 tys. nowych sklepów.
Piątek
03.01.2014
Żabka Polska urosła o prawie pół tysiąca sklepów. To zasługa przejęć 5 sieci handlowych w 2013 roku.
 

Żabka Polska w 2013 roku otworzyła 460 sklepów, w tym 240 Żabek i 220 Freshmarketów. To najlepszy roczny wynik spółki od momentu pojawienia się na rynku sieci sklepów działających w formacie convenience. Firma na kilka sposobów otwiera nowe punkty. Jednym z nich jest program „Sklep za czynsz”, w ramach którego możliwe jest podpisanie umowy i wynajęcie swojego sklepu.

- Zgodnie z naszą strategią rozwoju osiągnęliśmy założony wzrost liczby placówek. Obecnie zarządzamy sieciami liczącymi ponad 3,3 tys. sklepów. W mijającym roku byliśmy najbardziej aktywną pod względem akwizycji firmą na rynku, przejmując sklepy sieci handlowych: Agap, Torg, PS Food, Dobry Wybór oraz Społem Zabrze. Ważne z punktu widzenia klientów było wprowadzenie możliwości zakupu produktów w wielosztukach, dzięki czemu zwiększyliśmy wolumen sprzedaży i obniżyliśmy ceny o ponad 20 procent. Cały czas inwestujemy w rozwój logistyki, w połowie roku otworzyliśmy kolejne Centrum Logistyczne w Nadarzynie k. Warszawy - mówi Jacek Roszyk, prezes zarządu Żabka Polska.

Przejęcie sklepów sieci Społem Zabrze uwarunkowane jest uzyskaniem zgody UOKiK. Placówki, zlokalizowane głównie w Zabrzu, zostaną wkrótce przebrandowane na sklepy Żabka lub Freshmarket. Proces ten może zająć kilka miesięcy, ponieważ przejmowana sieć liczy 43 punkty.

(dw)