Service Pointy działają w 600 punktach HDS Polska. Siódemka miesięcznie dostarcza ok. 2 mln paczek.
Wtorek
14.01.2014
Salony prasowe współpracujące z firmą kurierską Siódemka pozyskują dzięki temu nowych klientów.
 

Na początku 2014 roku Siódemka powiększyła się o kolejne punkty obsługi przesyłek. W tej chwili w ramach sieci działa już 1,7 tys. tzw. service pointów. To efekt niedawno nawiązanej współpracy ze sklepami z grupy HDS Polska. Paczki można ponadto nadawać we wszystkich placówkach InMedio, Relay, 1-Minute, Hubiz i Discover.
- Dotychczasowa współpraca z Siódemką pozwala nam na dotarcie do większej liczby klientów. Nasze salony prasowe poszerzyły zakres usług, dzięki czemu docieramy ze standardową ofertą naszego sklepu do klienta, który przyszedł nadać paczkę. Z drugiej strony – jako sieć sklepów - dajemy możliwość znacznego rozwoju projektowi Service Point Siódemki – komentuje Artur Kurzynoga z HDS Polska.

O podobnych korzyściach dla siebie może zapewne mówić także spółka Ruch, w której kioskach od początku tego roku odbiera się listy sądowe. W tym przypadku za realizację przesyłek odpowiada Polska Grupa Pocztowa (PGP). Nie od dziś wiadomo, że tego typu współpraca opłaca się obu stronom, bowiem firmy nie ponoszą kosztów budowania własnej sieci punktu odbioru listów i przesyłek.
- Od ponad dwóch lat konsekwentnie rozwijamy nasz projekt, a współpraca z sieciami to jeden z jego elementów. Zależy nam jednak także na współpracy z drobnymi przedsiębiorcami, chcącymi poszerzyć ofertę swoich punktów handlowych o realizację wysyłek paczek Siódemki - dodaje Roman Jobda, kierownik Działu Obsługi Service Point Siódemka.

Partnerami Siódemki zostają placówki handlowe i usługowe, które mieszczą się w pobliżu często uczęszczanych miejsc, takich jak galerie, dworce czy biurowce. Punkty odbioru przesyłek realizowanych przez Siódemkę mogą otworzyć osoby, które już prowadzą handlową lub usługową działalność gospodarczą na terenie miejscowości powyżej 10 tys. mieszkańców. By nawiązać współpracę nie ma konieczności zakupu komputera, ani specjalnego oprogramowania, a wysokość inwestycji to 350 zł.

(dw)