W przypadku propozycji przejęcia obiektu - istniejącego lub planowanego - powierzchnia sprzedaży nie może być mniejsza niż 1 tys. m2.
Wtorek
21.01.2014
Piotr i Paweł poszukuje franczyzobiorców wśród działających już właścicieli supermarketów.
 

Piotr i Paweł rozpoczął 2014 roku z liczbą 100 sklepów na swoim koncie. To zasługa uruchomienia 12 nowych punktów w 2013 roku. Ostatnie, jubileuszowe otwarcie miało miejsce w Gdyni w grudniu ubiegłego roku. Tegoroczny plan zakłada przyłączenie do sieci 20 supermarketów. Ma się to udać dzięki przyciągnięciu do sieci przedsiębiorców, którzy już prowadzą biznes w branży. Nowych franczyzobiorców czeka wówczas tylko rebranding ich placówki. Jego koszty - jak zobowiązywali się przedstawiciele Piotra i Pawła w minionym roku - poniesie centrala.

Obroty sieci za rok finansowy 2013 wyniosły 1,9 mld zł, co oznacza wzrost w porównaniu z rokiem 2012 o 4,7 proc., przy czym ostatni kwartał roku przyniósł wzrost obrotu na poziomie aż 6,9 proc. Prawie 50 mln obrotów odnotował e-sklep, który świętując w roku 2013 swoje 10-lecie osiągnął 19,5 proc. wzrostu sprzedaży w porównaniu z rokiem ubiegłym. Piotr i Paweł obecny jest już w 15 województwach. W minionym roku supermarkety sieci powstały nie tylko w dużych miastach, takich jak Warszawa, Trójmiasto i Lublin, ale także w Elblągu i Koźminie Wielkopolskim.

Piotr i Paweł chwali się także rozszerzeniem asortymentu marki własnej do 600 produktów. Robi to w ramach brandu "Lubię" w koalicji zakupowej Grupy Handlowej PL Plus (Bać-Pol, Piotr i Paweł, Topaz).
– Marka własna ma w Polsce dosyć słabą opinię. Wynika to z tego, że wiele sieci posiadało produkty bardzo słabej jakości. W przypadku marki własnej Spar nie ma o tym mowy. Mamy asortyment wykonywany przez dużych polskich producentów, niejednokrotnie liderów w danej kategorii produktów. Ich cena, w związku z brakiem nakładów na reklamy telewizyjne, jest dużo bardziej konkurencyjna. Od listopada 2013 roku w sklepach Spar dostępne są również produkty ekonomicznej marki „Lubię”, stworzonej razem z siecią Piotr i Paweł. Chcemy wykorzystać wspólny potencjał wolumenowy w celu zaproponowania najlepszej możliwej ceny dla produktów tego segmentu - mówi Michał Wesołowski, dyrektor handlowy Spar Polska, sieci należącej do Grupy Kapitałowej Bać-Pol.

(dw)


NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Jaki biznes się opłaci w 2018? /01.12.2017

Sprawdziliśmy, w jaki biznes warto zainwestować w nadchodzącym roku. Tłumaczymy, jak otworzyć i z sukcesem prowadzić spaghetterię, sklep z bielizną, pączkarnię, agencję Mikołajów, park trampolin oraz firmę sprzedającą kosze prezentowe. Opisujemy też sprawdzone franczyzy z branży usługowej. Radzimy, jak przeprowadzić remanent w firmie.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.