Nowe praktyki Grupy Redan

Grupa Kapitałowa Redan sprzedaje swoje produkty w sieci ponad 500 sklepów detalicznych, w ramach której znajdują się mono i multibrandowe salony oferujące odzież marek Top Secret, Troll i Drywash oraz dyskontowe sklepy Textilmarket.
Poniedziałek
27.01.2014
Top Secret w rękach franczyzobiorców, a TextilMarket rozwijany przez ajentów – takie formy współpracy oferuje odzieżowa spółka.
 

Top Secret, pod względem liczby otwarć, może zaliczyć ubiegły rok do stosunkowo udanych. W ciągu ostatnich 12 miesięcy sieć sklepów, w których można kupić produkty takich marek jak Top Secret, Troll i Drywash powiększyła się o 30 nowych sklepów franczyzowych oraz 46 kornerów. Nie obyło się też bez zamknięć. W ramach restrukturyzacji z sieci zniknęło 55 punktów (18 sklepów własnych, 11 punktów franczyzowych, 26 kornerów). Top Secret dobrze radził sobie również za granicą, gdzie przybyło 26 placówek, które powstały w Rosji (21 sklepów) i na Ukrainie (5).

- W ubiegłym roku koncentrowaliśmy się na optymalizacji naszej sieci. W segmencie modowym wiązało się to przede wszystkim z zamknięciem nierentownych sklepów własnych – wyjaśnia Bogusz Kruszyński, wiceprezes zarządu Redan. - Naszym celem na 2014 rok jest istotna poprawa wyników. Zamierzamy to osiągnąć poprzez utrzymanie pozytywnych tendencji rozwojowych w sieci dyskontowej TextilMarket i zwiększenie rentowności w części modowej. Rozwój sieci oparty będzie o sklepy franczyzowe - zarówno w Polsce, jak i za granicą. Dynamika tempa przyrostu sieci modowej zależy oczywiście od franczyzobiorców, jednak zakładamy, że będzie zbliżona do poziomu z 2013 roku.

Oprócz rozwoju sieci franczyzowej w części modowej Redan zdecydował się również na zmianę strategi rozwoju sieci dyskontów odzieżowych TextilMarket. W sieci pojawiły się pierwsze placówki ajencyjne, których działa już 40, a w tym roku przybędą kolejne. Zarząd Redanu deklaruje bowiem, że zamierza rozwijać TextilMarket otwierając zarówno placówki własne, jak i oddając sklepy w ręce ajentów.

(mak)