24.05.2002

Pierwszy MAX & MAX w Wielkopolsce

Supermarket w Galerii nad Jeziorem w Koninie jest 11 punktem sieci

Uruchamia go poznański DOMAR SA. Kwota inwestycji wynosi 800 tys. zł. W nowym sklepie będzie zatrudnionych 14 osób. W tym roku sieć MAX & MAX planuje otwarcie dalszych 8 salonów obuwniczych. MAX & MAX działała na zasadzie franchisingu.

Pierwsze salony MAX & MAX były jednak własnością spółki Multisoft. Firma stara się działać zgodnie z klasyczną zasadą franchisingu: najpierw przetestować biznes na sobie zanim sprzeda licencję na jego powielenie. Taka postawa to spełnienie biznesowej zasady „fair-play” wobec biorców, którzy przed zakupem licencji będą mogli przyjrzeć się zasadom działania sieci obuwniczej MAX & MAX bez własnego wkładu finansowego i ryzyka.

Nowe salony obuwnicze to giganty jak na polską skalę handlową: na powierzchni 500-600 m. kw. jest prezentowane ponad 2500 modeli butów.

Atutem sieci obuwniczej MAX & MAX jest seria modeli butów opracowanych z myślą o polskim kliencie. Są to buty o modnym kształcie, wysokiej jakości, sprzedawane po stosunkowo niewygórowanej cenie. Pochodzą z najlepszych kolekcji z Włoch, Portugalii, Hiszpanii, Brazylii i oczywiście Polski. Sieć udziela rocznej gwarancji na buty.

Będą następne salony MAX & MAX

- Zależy nam na znalezieniu następnych franchisobiorców. To perspektywiczny biznes – uważa Wojciech Dąbrowski, dyrektor marketingu Multisoft. – Polacy cenią sobie wysoką jakość w przystępnej cenie.

- Do przystąpienia do sieci MAX & MAX przekonała nas dotychczasowa współpraca z Multisoftem - mówi Marcin Operacz, prezes DOMAR SA, właściciela salonu w Koninie. – Prowadzimy sieć kilkunastu sklepów RTV AGD w Poznaniu. Od października 2001 rozszerzyliśmy naszą działalność, kupując od Multisoftu licencje na prowadzenie 2 supermarketów obuwniczych „U szewczyka”. Mimo nienajlepszej sytuacji w handlu, sklepy obuwnicze wypracowały duże obroty. Multisoft zaoferował nam szerokie wsparcie franchisingowe, otrzymaliśmy pomoc potrzebną do powtórzenia w Koninie ich sukcesu z Warszawy, ze Śląska czy z Pomorza.

Wizytówka Multisoftu

Multisoft jest jedynym z największych importerów i dystrybutorów obuwia w Polsce. Właścicielem blisko 100% akcji jest Mariusz Ostrowski. Spółka działa w branży obuwniczej od 1988 roku. W 2001 roku Multisoft sprzedał ponad 3 mln par butów. MAX & MAX jest drugą siecią franchisingową Multisoftu. Pierwsza zrzesza ponad 130 miejskich sklepów z obuwiem pod wspólnym logiem Supermarkety Obuwnicze „U szewczyka”.

- MAX & MAX to elegancki sklep dla jak najszerszej grupy klientów – uważa Mariusz Ostrowski, prezes Multisoft.

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0

Magdalena Kurda

doradca we franczyzie
Napisz do autora