04.02.2014

Hotelarz franczyzobiorcą

Właściciel podkrakowskiego hotelu Dosłońce dołączył do sieci Mercure.

To już 20. obiekt, który pozyskała sieć Mercure. Hotel Dosłońce, ze standardem czterech gwiazdek, znajduje się w Racławicach położonych ok. 50 km od Krakowa. Posiada 67 pokoi i apartamentów oraz centrum konferencyjne na powierzchni ponad pół tysiąca metrów kwadratowych. W hotelu znajduje się także część wellness&SPA, która składa się m.in. z basenu oraz jacuzzi.
- Cieszymy się, że doceniono standard naszego hotelu, poziom usług oferowanych gościom, nowoczesne zaplecze konferencyjne i ofertę dla biznesu. Przynależność do sieci Mercure jest zobowiązaniem do utrzymywania wysokiej jakości usług - mówi Dagmara Leja, dyrektor hotelu Mercure Racławice Dosłońce Conference & SPA.

Basen w hotelu Mercure Dosłońce Fot. Grupa Hotelowa Orbis

Właścicielem hotelu Mercure Racławice Dosłońce Conference & SPA, a tym samym franczyzobiorcą w Grupie Hotelowej Orbis, jest spółka Start Travel.

Hotele Mercure odwiedzanie są zarówno w celach biznesowych przez przedsiębiorców jak i rekreacyjnych przez całe rodziny. Najczęściej położone są w centrach miast lub w okolicach atrakcyjnych turystycznie: nad morzem lub w górach. Marka obecna jest w 50 krajach na całym świecie, gdzie działa ponad 700 hoteli Mercure.

Niektóre hotele zainteresowane przystąpieniem do Mercure muszą dostosować standardy do obowiązujących w sieci. W przypadku Dosłońce nie było takiej konieczności, ponieważ obiekt jest nowy - powstał w 2010 roku. - Od początku hotel wzorowany był na standardach sieciowych, więc nie trzeba było dokonywać większych zmian. W naszym hotelu są dwa główne segmenty. Pierwszy to goście indywidualni, którzy korzystają z pakietów SPA, przyjeżdżają do nas głównie w weekendy, święta i dni wolne. Drugą grupą są klienci biznesowi korzystający z naszego zaplecza konferencyjnego, wyposażonego w sprzęt audio-video - dodaje Dagmara Leja.

(dw)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0