05.02.2014

Nieruchomości i tłumaczenia w jednym

Partner MultiTłumaczenia.pl z Koszalina prowadzi równolegle dwa biznesy.

- Współpracę z MultiTłumaczenia.pl rozpoczęliśmy się w styczniu 2013 roku. Działalność w branży tłumaczeń nigdy nie była przez nas realizowana. Prowadziliśmy natomiast biuro nieruchomości Locum System, które zajmuje się pośrednictwem w obrocie nieruchomościami – kupnem, sprzedażą, zamianą i najmem. Analizowaliśmy oferty franczyzy kilku agencji tłumaczeń. Najlepiej wypadły MultiTłumaczenia.pl. Do wejścia w nowy biznes skłonił nas potencjał rynku koszalińskiego oraz słaba konkurencja - mówi Waldemar Węgrzyn, właściciel biura Multi-Tłumaczenia w Koszalinie, franczyzobiorcy MultiTłumaczenia.pl.

Biuro MultiTłumaczenia.pl w Koszalinie Fot. MultiTłumaczenia.pl

Niektórzy klienci rezygnują z profesjonalnych tłumaczeń, przekazując zlecenia amatorom, jednak coraz więcej osób zwraca uwagę na jakość przekładu i jego konsekwencje, bo ewentualne błędy mogą negatywnie rzutować na wizerunek klienta. Natomiast w MultiTłumaczenia.pl tłumaczenia zwykłe i przysięgłe wykonywane są przez tłumaczy przysięgłych i native speakerów.

Koszalińskie biuro znajduje się w pasażu handlowym zlokalizowanym w centrum miasta. Większość zleceń wykonywana jest dla klientów indywidualnych, nie brakuje jednak tłumaczeń realizowanych dla firm. Biuro prowadzone przez Waldemara Węgrzyna jest dobrze oznakowane. Ponadto franczyzobiorca ma zapewnione pozycjonowanie swojej strony w wyszukiwarkach internetowych, a dzięki profesjonalnie wykonywanym usługom może liczyć na klientów, którzy polecą firmę swoim znajomym. W liczącym 110 tys. mieszkańców mieście działają jeszcze dwie inne duże agencje tłumaczeń. - Nie mają one jednak tak silnej pozycji w wyszukiwarce Google, a poza tym jedna z nich mieści się w prywatnym mieszkaniu, co utrudnia klientom dotarcie do ich siedziby. Na lokalnym rynku funkcjonuje także cała rzesza „znających języki”, która oferuje najniższe ceny, jednak w ich przypadku można mieć duże wątpliwości co do jakości realizowanych tłumaczeń - dodaje właściciel biura.

W 2013 roku MultiTłumaczenia.pl pozyskały 40 partnerów. Oznacza to, że pod logo firmy działa już ponad 130 biur. W tym roku spółka zamierza skupić się na działaniach marketingowych, dzięki którym właściciele biur będą mogli pozyskać dodatkowych klientów.

(dw)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0