09.02.2014

Pralnia pieniędzy

Inwestycja w pralnię chemiczną nie należy do najtańszych, dlatego Perfect Clean planuje w tym roku otworzyć dwie placówki.

Założenie pralni chemicznej wiąże się ze sporymi nakładami finansowymi, wymaga również spełnienia wyśrubowanych norm i regulacji technicznych. Mimo to wiele osób decyduje się na wejście w ten biznes, bo nie jest on zbytnio narażony na wahania koniunktury. W końcu eleganckiej sukienki czy garnituru nie upierzemy w zwykłej pralce. Dlatego sieć pralni Perfect Clean nie może narzekać na brak chętnych do współpracy i zapowiada, że w tym roku zostaną otwarte kolejne placówki.

Pralnia Perfect Clean w centrum handlowym, widok od strony lady Fot. Perfect Clean Ekologiczne Pralnie

Większość pralni mieści się w centrach handlowych, ale Perfect Clean poleca także lokale na osiedlach.

- Pod logo Perfect Clean działa 37 pralni, z których 11 prowadzą franczyzobiorcy. W ubiegłym roku otworzyliśmy pralnię w centrum handlowym Ogrody w Elblągu, zaś na ten rok zaplanowaliśmy dwa kolejne otwarcia – zapowiada Bożena Tabor, wiceprezes zarządu Perfect Clean.

Pralnie działające w sieci Perfect Clean mają od 50 do 100 m2 powierzchni. Większość z nich mieści się w centrach handlowych, ale sieć dopuszcza uruchomienie placówki na osiedlu mieszkaniowym.
- Miejsce, w którym będzie działać nasza pralnia musi mieć duży potencjał i odwiedzalność. W pobliżu lokalu powinien być parking oraz inne obiekty handlowo-usługowe – wyjaśnia Bożena Tabor. - Najbardziej kosztowne prace związane są z przygotowaniem lokalu pod względem technicznym i zainstalowaniu urządzeń.

Koszt aranżacji i przygotowania pralni Perfect Clean zależy od wielu czynników, najważniejszym jest stan lokalu i jego powierzchnia, ale pod uwagę trzeba brać również specyficzne uwarunkowania poszczególnych lokalizacji. Stąd dosyć szerokie widełki przewidywanej kwoty inwestycji, która może się wahać między 50 a 200 tys. zł netto. Przystąpienie do sieci Perfect Clean to wydatek rzędu 20 tys. zł. Co miesiąc franczyzobiorca musi odprowadzać do centrali 1 tys. zł opłaty. (mak)