W lutym do grona franczyzobiorców szkoły językowej dołączy przedsiębiorca z Warszawy. Sieć chciałaby także podpisać umowy licencyjne w Krakowie i Trójmieście.
Środa
12.02.2014
Franczyzobiorczyni szkoły językowej Mała Lingua organizuje dodatkowe wydarzenia, żeby przyciągnąć klientów.
 

Sieć szkół języków obcych dla dzieci i młodzieży - Mała Lingua i Lingua Teens Space - oferuje kursy językowe dla dwóch grup docelowych: dzieci w wieku 3-12 lat oraz dla nastolatków w wieku 13-15 i 16-18 lat. Do tej pory franczyzodawca otworzył 56 szkół, z czego 51 działa na licencji. System nauczania powstał w oparciu o autorskie projekty dydaktyczne i został dostosowany do poszczególnych grup wiekowych.

W przypadku najmłodszych zajęcia przeprowadzane są w kontekście bajkowego motywu rodziny Blabbersów z Livendell, który pozwala wprowadzić dzieci do naturalnego dla nich świata wyobraźni i w ten sposób rozwija ich umiejętności mówienia pełnymi zdaniami, nawet w bardzo wczesnej fazie nauki. Natomiast starsi uczniowie, ze względu na trudności w motywowaniu młodzieży, otrzymują swoistą autonomię, czyli możliwość współdecydowania o kontekście zajęć. Aby ich zachęcić do nauki lektor dostosowuje tematykę zajęć, techniki pracy i projekty specjalne do potrzeb i zainteresowań młodzieży, wprowadza elementy języka młodzieżowego, wykorzystuje multimedia, aplikacje internetowe, tak, aby w ten sposób stworzyć naturalne środowisko, w jakim na co dzień młodzież się porusza.

Franczyzodawca pomaga w organizacji działań marketingowych, jednak liczy także na kreatywność nowo pozyskanych partnerów.
- Joanna Choromańska, nasza modelowa franczyzobiorczyni, prowadzi szkołę Mała Lingua w Siedlcach liczących 80 tys. mieszkańców. Jej placówka ma charakter centrum edukacji językowej dla dzieci, gdzie rodzic zawsze może bezpłatnie zasięgnąć porady w zakresie wyboru najbardziej optymalnej ścieżki nauki dla swojego dziecka, które może wziąć udział w zajęciach integracyjnych, motywujących je do nauki języka. Oprócz misji pedagogicznej w szkole odbywają się inne wydarzenia, takie jak wystawa fotografii dziecięcej, czy gry i animacje językowe, w których bohaterowie Mała Lingua Blabbersi, zainspirują dzieci do udziału w zajęciach. Tego typu eventy są dobrym przykładem promocji, która pomaga pozyskać klientów – dodaje Monika Ferreira.

(dw)


NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Firma z napędem elektrycznym /14.06.2018

O planach rozwoju sieci salonów sprzedaży jednośladów elektrycznych i hybrydowych opowiada Jakub Czarny, prezes Scoopper.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.

POPULARNE NA FORUM

Uczą i zarabiają

To jest bardzo dobry interes! Na pewno jest to bardzo przydatne. ______________________ Prawo - praca magisterska

23 wypowiedzi
ostatnia 08.06.2018
tłumacz niemiecki

Cześć, mam pytanie ponieważ potrzebuje kogoś kto potrafi dobrze język niemiecki i by zajął się paroma tekstami do przetłumaczenia nie musi być to tłumaczenie...

1 wypowiedzi
ostatnia 05.06.2018
Język na licencji

Jednej ze szkół języka angielskiego poświęciliśmy odcinek programu Biznes z Franczyzą. Zapraszam do oglądnięcia na kanale YT: https://www.youtube.com/watch?v=Yt0jTYX1Ido

8 wypowiedzi
ostatnia 29.05.2018
Półkolonie dają zysk

Moja córka w tym roku jedzie na półkolonię do Warszawy, organizowana przez Akademię Nauki. Jest tematyczna 'Tytus, Romek i Atomek', są terminy na lipiec i sierpień. Jak...

1 wypowiedzi
ostatnia 22.05.2018
Szkolenia inżynierskie?

This is the greatest one thing which is going to be one of the greatest stuff to witness order coursework have been working well enough for me its one of the finest information...

4 wypowiedzi
ostatnia 19.05.2018
Uczą i zarabiają

Świetny pomysł ! Wiele szkół potrzebuje czegoś takiego!

23 wypowiedzi
ostatnia 11.05.2018
Szkolenia inżynierskie?

Discovered this organization offering web based preparing on C#, Paper Writing Help Online and MVC obvious clarification they have practical experience in this three courses ....

4 wypowiedzi
ostatnia 05.05.2018
Szkolenia inżynierskie?

Moja znajoma kiedys korzystala i z tego co pamiętam to była zadowolona:)

4 wypowiedzi
ostatnia 24.04.2018