11.02.2014

O tym biznesie nie zapomnisz

Franczyzobiorcy Szkoły Pamięci SPW, zanim zostaną trenerami, przechodzą szkolenie e-learningowe i stacjonarne.

Pod logo Szkoły Pamięci działa już 110 placówek partnerskich i cztery własne. Firma zajmuje się organizacją szkoleń dotyczących rozwoju pamięci, koncentracji uwagi, szybkiego czytania ze zrozumieniem. Część z nich odbywa się za pomocą e-learningu i blended learningu. co oznacza, że jest ono podzielone na część stacjonarną i e-learningową.

Zdjęcie punktu systemu Szkoła Pamięci Wojakowskich

Zwrot z inwestycji w Szkołę Pamięci SPW następuje po okresie od trzech miesięcy do jednego roku.

- Trening pamięci sprawdza się najlepiej w przypadku osób ocenianych jako słabe lub przeciętne. Po jego przejściu uczniowie, studenci i pracownicy zaczynają sobie lepiej radzić w szkole i w pracy. Rozwój intelektualny pozwala im w lepszej koncentracji, co przekłada się na wyższe oceny oraz sukces zawodowy – mówi Tomasz Wachowiak, dyrektor generalny SPW.

Placówki powstają w miastach liczących powyżej 50 tys. mieszkańców. Wszędzie tam, gdzie Szkoła Pamięci jeszcze nie działa, można uruchomić ją na licencji. Najlepszym momentem na otwarcie, ze względu na początek roku szkolnego są sierpień i wrzesień. Inwestycja w biznes wynosi od 10 tys. zł do 50 tys. zł. Jednym z wymogów stawianych franczyzobiorcom jest niekaralność. Licencjobiorcy mogą liczyć na wsparcie w przygotowaniu oraz realizacji projektów dofinansowanych ze środków unijnych.

- Nasi partnerzy przechodzą szkolenie o charakterze blended learningowym. Część stacjonarna odbywa się w weekend w bydgoskiej centrali, a e-learningowa w dowolnym miejscu. Po ukończonym szkoleniu autoryzowani trenerzy otrzymują materiały dydaktyczne w formie skryptów szczegółowo opisujących metodę nauczania – dodaje Tomasz Wachowiak.

(dw)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0