Hitem sprzedażowym w salonach jubilerskich ma być w tym roku biżuteria z diamentami.
Czwartek
13.02.2014
Walentynki za pasem. Sprzedaż w sieci Yes rośnie - i to nie tylko w lutym. Przybywa także sklepów.
 

Co najmniej o 10 salonów franczyzowych powiększy się w tym roku sieć jubilerska Yes. Jak podaje Puls Biznesu, otwarcia pięciu z nich planowane są na marzec, kolejne zaś jesienią. Nowe punkty powstaną m.in. w Warszawie, Toruniu i Olsztynie. Obecnie sieć liczy 105 salonów franczyzowych i jeden własny.
- W segmencie sprzedaży stacjonarnej skupiamy się wyłącznie na rynku polskim, który nadal ma ogromny potencjał. Popyt na dobra luksusowe cały czas wzrasta. Chcemy na niego odpowiedzieć, rozbudowując sieć salonów i rozwijając sprzedaż online. Nie wykluczamy jednak, że w przyszłości będziemy chcieli pokusić się też o rozwój sieci za granicą – powiedział dziennikowi Mateusz Madelski, wiceprezes Yes.

Firma liczy nie tylko na rozwój sieci sprzedaży, ale i na wyższe obroty. W 2013 roku przychody wzrosły o 7 proc., w tym mają być wyższe o co najmniej 15 proc. Przedstawiciele Yes szacują, że udział ich marki w wartym 2 mld zł rynku sięga ok. 8 proc. - Ale konkurencja jest coraz większa – podkreślają.

Inwestycja w dostosowanie lokalu do standardu zgodnego z wymogami Yes sięga ok. 7,5 tys. zł netto/m2. Oprócz tego franczyzobiorca musi też wnieść opłatę licencyjną w wysokości 15 tys. zł. Franczyzodawca oczekuje osobistego zaangażowania w prowadzenie sklepu.

(gum)


NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Jaki biznes się opłaci w 2018? /01.12.2017

Sprawdziliśmy, w jaki biznes warto zainwestować w nadchodzącym roku. Tłumaczymy, jak otworzyć i z sukcesem prowadzić spaghetterię, sklep z bielizną, pączkarnię, agencję Mikołajów, park trampolin oraz firmę sprzedającą kosze prezentowe. Opisujemy też sprawdzone franczyzy z branży usługowej. Radzimy, jak przeprowadzić remanent w firmie.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.

POPULARNE NA FORUM

Biżuteria zawsze modna

Jak szukacie dobrej wyceny biżuterii to zapraszam http://www.pollabo.pl/

68 wypowiedzi
ostatnia 20.06.2018
Mydlarnia dla męża i żony

To może być bardzo ryzykowny biznes. Nie chciałbym konkurować z takim Rossmanem. ____________________________ Prace dyplomowe z kosmetologii i nie tylko

6 wypowiedzi
ostatnia 18.06.2018
Zastanawiam się nad Organique...

Pierwsze słyszę o tej firmie. Trzeba to wszystko dobrze skalkulować. ________________________ Pisanie magisterskich prac z kosmetologii

2 wypowiedzi
ostatnia 18.06.2018
Perfumy na mililitry

Popularyzacja internetu i penetracja Rossmana sprawia, że bardzo ciężko jest w takim biznesie dojść do wielkich pieniędzy. _______________________ Kosmetologia - pisanie...

81 wypowiedzi
ostatnia 18.06.2018
Powiedziała YES

Yes ma bardzo fajne produkty. To jest bardzo fajna opcja. __________________________ pracemagisterskie.info

11 wypowiedzi
ostatnia 18.06.2018
Inwestycja w srebro - czy warto?

Moim zdaniem złoto i srebro wyszło już z mody. Nie ma sensu w to inwestować. _________________________ http://pracemagisterskie.info

63 wypowiedzi
ostatnia 18.06.2018
Great

Well, as I said earlier keep reading and you will find the answer to that “how to?”. free robux generator no surveys

4 wypowiedzi
ostatnia 14.06.2018
Rękodzieło - scrapbooking

Cześć, mam rękodzieło rekodziełem ale ja mam inne konkretne pytanie odnośnie zarabianie na handlu kryptowalutami. Chodzi mi konkretnie o ethereum - czy według Was, z...

2 wypowiedzi
ostatnia 12.06.2018